» Poradna » Web a internet

Internetový nákup z číny

Zdravím,Potřeboval bych pomoct s vyplněním adresy a pod.[url=http://postimg.org/image/reawp97s9/][img]http://s4.postimg.org/reawp97s9/abcde.jpg[/img][/url]First a Last name- mám psát s diakritikou, nebo bez?phone number- nejspíš číslo ve tvaru +420xxxxxxxxxemail- to je jasnýAdress Line1- bez diakritiky a za to číslo popisné?Adress Line2- nevyplňovat?City- bez diakritiky?States- Tady si opravdu nejsem jistý, má tam být česká republika, nebo Středočeský kraj? a opět, bez diakritiky?Country- to je jasnýZIP- psč?Možná to někomu bude připadat jako hloupost, ale je to můj první nákup ze zahraničí a chci mít jistotu že všechno proběhne v pořádku :))

Odpovědi na otázku

Piš raděj vše bez diakritiky. Adress Line 1 - ulici s ČPStates - Czech RepublicCountry - Pokud tam nemusí nic být, tak nic. Jinak bych tam zopakoval Czech Rep.ZIP je PSČ.

jj, číňani sice s diakritikou problémy nemívají, ale taky doporučuji ji vypustit.

Hlavně pak podle hodnoty zboží nezapomeň odvést státu clo a DPH

to bude záležet na tom, jak to projde přes celnici. Pokud to přijde rovnou domů a bude na tom razítko "Bez cla" a po DPH se nikdo shánět nebude, tak jestli je to kupované pro osobní použití (ne na firmu), tak není třeba nic řešit.Tenhle stát se ke svým občanům taky nechová nijak úžasně....

pravda,nakupuji běžně přes aliexpress a tam vědí přesně jak a co poslat do které evropské země, aby člověk neplatil dph ani clo Jinak paradoxně dhl to mám doma rychleji než balík českou poštou z vedlejší vesnice u nás

Díky moc za odpovědi!Je to mobilní telefon, četl jsem že na ně se CLO nevztahuje. Jinak stojí asi 135dolarů.Každopádně ted se potýkám s problémem s Paypalem, včera jsem ho založil, poslal přes účet potřebné peníze(bez kreditní karty, tu nastavenou nemám ani nechci) a zatim se mi platba nedaří, píše to že momentálně to nejde :D podle googlovaní jsem zkoušel různý věci, a nic, no ještě to neni 24hodin od převodu tech peněz, tak snad to pak půjde :(

We are not able to process your payment using your PayPal account at this time. Please return to the merchant's website and try using a different payment method (if available).tak kdyby někdo věděl co s tím, budu rád.

A dobíjel jsi ten Paypal jak?!Kdybys použil tohle: https://www.paypal-dobijeni.cz/ tak tam máš peníze do minuty...

Přesně přes tudle stránku jsem peníze dobíjel, už tam jsou Nic jinýho jsem nikde nenastavoval apod.

hm a přišel ti už z paypalu email, že ti tam přišly ty prachy? Vidíš je po přihlášení v tom přehledu? Pokud ne, tak to může být důvod.

Ano, je to tam vidět.Ted jsem ty peníze převedl z kč na dolary, pořád stejná chyba.

hm a převedl jsi tam trochu víc nebo sis někde přepočetl přes kurz a poslal si to na paypal přesně? Pokud to druhé, tak je možné, že ti třeba pár korun chybí...

Osvobozeny od DPH jsou pouze zásilky, jejichž hodnota nepřesáhne 22 EUR (s výjimkou alkoholických nápojů, parfémů, toaletní vody, tabáků a tabákových výrobků). Takže DPH budeš muset celnímu úřadu! zaplatit každopádně... Záleží samozřejmě taky na způsobu dopravy, někteří dopravci vyřídí veškeré formality za tebe a ty to zaplatíš jim při doručení, každopádně se na to informuj, aby z pársetkorunového celního dluhu za pár let po tobě exekutor nechtěl desetitisíce, jak je v naší republice zvykem...

Rady typu "po DPH se nikdo shánět nebude" neber vůbec vážně... celní správa narozdíl od FÚ si takovéhle věci umí ohlídat a za pár let by ses moh divit...

moment, jestliže dejme tomu koupím něco za 40 USD a prodejce v celní deklaraci uvede třeba 10 USD, celníci to neotevřou a ani mi něpřijde žádný papír, žádost nebo něco takového, tak nevím, jak by se o to měli celníci zajímat.Ono totiž u některého zboží nejde určit cena tak snadno a drobnosti celníci obvykle neřeší, pokud nejde o šperky, hodinky atd.Tím myslím, že pokud bych si dejme tomu nechal vyrobit v Číně nějakou malou kovovou součátku - když to přeženu, tak třeba na zakázku z titanu - cena pak může být klidně přes 100 USD, a ten prodejce na celní deklaraci napíše, že je to třeba šroub na zahradní sekačku, nebo něco takového a dá tam cenu 10 USD (plně odpovídající deklarovanému zboží), tak celníci ve většině případů nebudou mít důvod lézt zrovna do tohohle, protože takovýhle ravin z číny tam budou mít stovky.Nicméně, na věci typu spotřební elektro - hlavně prý hodinky, tablety, mobily apod. jsou prý pěkně vysazení.

dobře, tak mi teda poradte jakym způsobem přesně se to pak platí? :) i když s tim problémem u paypalu přestávám doufat že se mi to povede vůbec koupit :D

ok, zační tím, že si zkontroluješ jestli máš na paypalu typ prachy. Po přihlášení na paypal.com uvidíš hned na první stránce cosi jako:PayPal balance: XXX CZKkde místo těch XXX bude nějaká částka. Pokud ti tam ty prachy přišly, tak tam bude ta suma zobrazená - pokud ne, něco se podělalo

Kroky, ktérem jsem udělal:přes dobij-paypal jsem dobil 3100kč.Převedl na dolary.Celkový nákup mám za 142,56dolarů.PayPal balance: $152.75 USD.Taky se mi to vůbec nelíbí..Podle googlu různý návody, vymazat cache, cookies, jinej prohlížeč, znovu zadat adresu a tak.. všechno jsem zkusil, nic.. Jediný co jsem ještě nevyčerpal a našel jsem je to, že ještě neuplynulo 24 hod od převodu..

ok, a prodejce posílá do ČR? Nehapruje ti tam třeba shipping? Máš vyplněnou shipping adresu včetně telefonu (to mi taky někde řvalo, že chybí)...

Posílaj do celýho světa bud zadarmo, nebo za 10dolarů pomocí DHL- to jsem zvolil, protože jsem někde četl že se starají o tu daň- že se platí při předání, snad je tomu takJinak ještě skusim překontrolovat údaje, ale měly by všechny být v pořádku..Jinak díky za ochotu že semnou komunikuješ:)

Pokud máš nákup za 142 a ňáký drobný a k tomu 10 USD doprava a na Paypalu máš přesně 152 a ňáký drobný, tak se nedivim... Paypal si totiž taky něco ukrojí Druhá věc, jak psal níže Tomáš Fuk: máš verifikovaný Paypal účet?

Díky uplně všem zůčastněním!Samo od sebe to už naskočilo, opravu to bylo tím že jsem nejspíš musel počkat tech 24hod od převodu přes dobij-paypal Teď už bych jen potřeboval poradit s tím DPH.Celkově i s poštou platím142.56usd.Nechal jsem si to poslat přes DHL, někde jsem teda četl že o dph se postarají oni a při předání se to u nich zaplatí, je to pravda?

jo, taky jsem to někde slyšel, že u DHL si to řeší sami. Kámoš tvrdil, že neplatil DPH za Kindle protože to tam u DHL prý deklarovali nějak jinak, takže se mu vyhnul.

Na nějakém českém webu o ebay jsem ještě našel: Celní řízení zy příjemce vyřizuje DHL a případné clo a DPH hradíte přímo řidiči. Nikam nechodíte, zásilku vám dovezeme až domů--takže to tak nejspíš bude, kdyby někdo měl nějaké zkušenosti dejte prosím vědět :)

je to jak píšeš, dhl se postará, ale pošta třeba na to dlabe.Každý obchodník v číně ti to pošle tak, aby po tobě proclení nechtěli, uvidíš.Ti co tady píšou něci jiného jen Googlí a zkušenost nemají žádnou.

Kindla jsem kupoval ( už je to dávno ještě K3 - dnes označovaný jako keyboard) a co se cla týče tak to jsem platil už při nákupu čtečky - je tam o tom odstaveček dělalo to cca 400-500 kč)

tak zrovna za mobil za tyhle prachy budeš muset s největší pravděpodobností zacálovat 20% DPH.

DPH je 21% Ale ono to je trochu složitější. Bude muset na celnici do Prahy a tam to vyřídit, nebo dát plnou moc české poště aby to za něj vyřídila. Já kupoval mobil za 100 dolarů, v Praze byl za 10dní, ale poště a celníkům to trvalo dalších 50 dnů. A clo+dph a poplatek poště vyšlo na 550 Kč.Ještě k platbě přes paypal - musíš míta verifikovaný účet u paypalu.abys mohl platit.

Ti místní teoretici jsou fakt zábavní.Jedno oko na Googlu, druhým někomu radí a zkušenost nula...Před měsícem jsem dostal dva iphony a clo žádné .

pecka, potěšil si mě :) uvidím jak to dopadne :)

tím líp. sám tam nakupuju hlavně fotovybavení a DPH jsem nikdy neplatil. Ale fakt je, že na první pohled se špičkový japonský fotofiltr za 100 USD nepozná od levného čínského za 10 USD, takže tohle přes celnici projde asi v pohodě, hlavně s ohledem na to jaký maj asi provoz.Uznávám, že to ohledně mobilů a hodinek mám spíše z doslechu - sám jsem nic takového nekupoval, ale dost se mluvilo o tom, že si celníci dávaj bacha na padělky rolexek a na chytré telefony. Ale jak říkám,možná, že se situace změnila pro zákazníka k lepšímu (celníci maj moc práce a jsou mále placený...), tak to třeba řeší ještě méně....Každopádně při nákupu je lepší počítat s tou horší variantou

Mám už cca 800-900 nákupů s celého světa a nejen s Chiny, co se DPH a CLA týče takněkteré obchody za poplatek dají civilní obálku a nápis Dárek a to se potom neclí ani nedoplácí DPH - do 150 EUR je jen clo nad 150 CLO a DPH + pokud jste mimopražštíještě cca +-100 kč poplatek Č.poště za vyřízení celní deklarace.Zboží z USA z jednoho obchodu většinou slučují , takže dokud nebude balík v letadle nekupujte další (blbá zkušenost ještě před clem nad 22 EUR).Hodinky někdy Clí(provedou celní zkoumání) někdy ne jak se na Celním vyspí , co se elektroniky týče je lepší se mrknout jestli dané zboží není k nákupu aj v EU zoně (Hočiminovi děti mají pobočky např. v Anglii a zboží je dražší jen o pár dolarů, ale bez celního zkoumání - osobní zkušenost s tablety).

Hele ty místní praktiku Zonde, že jsi dostal 2 iPhony bez cla neznamená, že se to musí tak povést VŽDY, i když čínští obchodníci se o to rádi snaží. Myslím že ti lidi mluvili ze zkušenosti.

Ti lidé vědí očividně prd a píšou jen co přečtou. Ty iPody byly asi 150. nákup. CLO jsem neplatil nikdy a DPH cca 15x

Neumíš použít nějaky překládač? Že se ptáš na takové triviální otázky... Nicméně ti přeji hodně úspěchu s nákupem...