» Poradna » Počítačové sítě

Internetový kabel k PC

Zdarec, potřeboval bych poradit s nacvakáním koncovek na PC. V jaké posloupnosti mají být barvy nacvakány a jestli musí být na obou stranách stejně.
Dík Jakub.

Odpovědi na otázku

"Internetový kabel k PC"? Zajímavé!
Strejda Google poradí: http://www.hardwarebase.net/forum/download/file.php... , jen tak mimochodem, máte krimpovací kleště a správné konektory? Jsou třeba konektory pro drát a pro lanko...

zapojení proveď podle popisu v odkazech níže a jestli na obou stranách stejně? závisí to jestli propojuješ aktivní prvek (router-wifi s PC nebo počítače proti sobě). Nejčastěji se používá T568B a to na obou koncích a v případě, pokud budeš chtít zapojení mezi 2 PC(notebooky) tak na jednom konci udělej zapojení dle T568A

internetový kabel k PC ---- tedy odkud k PC? Od routeru, nebo modemu podle jejich zásuvek