» Poradna » Web a internet

Internetové připojení

Dobrý den,mám takový problém a chtěl bych poradit ..Internet podle měření mám 3.5-4 MB/s a upload 1mb/s.A však tady je ten problém -> když stahuji tak mám download 800kb/s a klesne to až na 229 kb/s a upload na 150KB/s mohlo by to být routerem nebo kabelem ? Internet nám dělala nějaká firma (nepamatuji si jméno) nebo by mohl být problém u dodavatele?

Odpovědi na otázku

Zkus si změřit rychlost na nějakém vzdáleném testeru.

Mohl by jste mi poradit jaký?

nepletes si trochu bity a byty?pak by to skoro odpovidalo(zamenovani m/M a k/K uz ani neresim)

Ne nepletu, jen mi jde o to, kde by mohl nastat problém když mám všude na testech tak rychlý internet, ale při downloadu to strašně klesá a drží se to na 220-229KB/s a někdy prostě co 5 až 10 minut se to zvýší zase na normální rychlost a pak to zase spadne.

jojoo warez je kurwa vec...neplatisss nefrcisss

Torrenty nebo přímé stahování?

Udělejte si zde speedtest a přesně zkopírujte co Vám to vypíše, pak to můžeme řešit dále: http://speedtest.cesnet.czNapříklad:Download Speed: 4272 kbps (534 KB/sec transfer rate)Upload Speed: 2882 kbps (360.3 KB/sec transfer rate)Latency: 67 msJitter: 146 ms

Za internet platíš komu? A poskytovatel ti nezaručí rychlost udanou na smlouvě. Ta je podle toho, na které stránce se touláš

Pokud máš pocit, že tě ISP šidí zkus mu zavolat. Třeba to ani nedělá úmyslně, ale má nějakou chybu u sebe. Ale každopádně by sis měl udělat pořádek v jednotkách, protože kB a kb není to samé stejně jako např MB a Mb. Takže pokud bych to převedl na stejné jednotky tak by tvůj text vypadal takhe:...Internet podle měření mám 28-32 Mb/s a upload 1 Mb/s.A však tady je ten problém -> když stahuji tak mám download 800 kb/s a klesne to až na 229 kb/s a upload na 1200 kb/s mohlo by to být routerem nebo kabelem ?...Stále seš si jistý, že jsou ty jednotky správně?