» Poradna » Web a internet

Internetové připojení, chybějící telefonní přípojka

Dobrý den,prosím o radu. Chystám se stěhovat a řeším nové internetové připojení ve starém domě. Vyhledávače mi hlásí, že bychom měli mít možnost VDSL připojení. Mám ale problém, že v domě není telefonní zásuvka. Dříve tam býval připojen telefon, ale pokud jsme to správně identifikovali, tak kabel je ustřižen a máme ho asi smotaný zvenčí na domě. Máte někdo zkušenosti s tím, jak zjistit, zda lze kabel použít, na koho se obrátit, kam zavolat? Případně, jakou jinou formu připojení byste doporučili? Optika v obci není, takže předpokládám, že by to asi musela být nějaká forma bezdrátového připojení. Předem děkuji za jakoukoliv radu.

Odpovědi na otázku

Budeš se divit, ale musíš se obrátit na toho potenciálního poskytovatele. Ale pokud je kabel na domě, tak nevidím důvod, proč by to přes něj nešlo.

Obrat se na Cetin. Ti jsou spravci metalicke infrastruktury

Jenže ti mu dráty tahat nebudou Respektive budou, když si to objedná u poskytovatele. Komunikovat s CETINem napřímo nemá smysl.

Většinou je ukončení někde ve sklepě nebo garáži nebo v přízemí u vchodu .. Zkrátka nejbližší dostupné místo. U starších domů je tam tzv. ježek, kde je ukončeno více párů. A z tohoto místa jde pak rozvod do telefonní zásuvky někde v domě.Ideální je objednat xDSL od O2 ( přeci jen provázanost O2/CETIN/VEGACOm apod je historicky více zaběhlá) Oni pak přijedou, prověří ukončení drátů a případně připojí zpět.Následně se dá migrovat za měsíc kamkoliv jinam.

Mam neco podobne. Rychlost 50/5 Koukal jsem po jiném řešení s to bezdrat a u nej dosahují 80/50 za lepsi cenu. Na zrychlujeme Česko najdeš jen cetin. Ale uz ne alternativy…..