» Poradna » Ostatní

Internetové platby - jak to máte vy? (Amazon.de ...)

Zdravím. Rád bych si z Amazonu.de objednal jednu věc (čtěčku)či dvě a nechci použít svou platební kartu jako platbu za zboží z ciziny (Amazon.de). Vím, říká se, to je přeci bezpečné! Ale ne, prostě nevěřím. Napadlo mě založit si Blesk kartu, jenže je moc drahá. Taky další bank. účet u Fio banky, ale poslání peněž by trvalo 3 dny... To už by sleva na Amazonu být nemusela. Zajímalo by mě, jak to řešíte vy? Určitě to jde i jiným způsobem. Nejsou třeba nějaké firmy/společnosti, které tento problém řeší, tedy celou objednávku i platbu vyřeší za mě? Nebo nějaká internet. peněženka s kartou? Díky ;).

Odpovědi na otázku

mám separátní účet a kartu u FIO. Jinak mimochodem, co jako záruka? Ta obvykle nebývá 2 roky jako u nás a reklamace taky je kapku složitější.

Co znamená "separátní účet"? Bankovní? Nakupuješ s FIO v pohodě a pohodlně? Nebojíš se? Musel sis u banky něco navíc vyžádat, abys takto platit v zahraniční (kartou) mohl?

Mám prostě jeden "hlavní" účet u jedné jiné banky a pak mám účet u FIO, kde mám z hlavního účtu poslanou jen omezenou sumu peněz a používám ho pro platby na netu a v zahraničí.Tj. nejhorší scénář je, že přijdu o všechny prachy na FIO účtu, ale nikdy nepřijdu o všechny svoje prachy - protože hlavní účet mám prostě jinde. Kartu mám přiřazenou k PayPal, ale jim věřím, že dělají co můžou, aby zabránili zneužití služby - koneckonců švýcarská firma Díky PayPal můžu v pohodě platit i na webech typu Banggood nebo DealExtreme a nemusím používat jejich platební brány, kterých bych věřil méně než PayPalu.Na platby na netu přes kartu MasterCard od FIO jsem nemusel žádat nic, přes internet banking si navíc můžu měnit limity platby kartou jak potřebuju.

Pokud si koupi Kindle, pak je reklamace bezproblemova a Kindle meni kus za kus.

Je to blbost, 1) u globální známé firmy se jede na důvěru, takže si nemůže dovolit nějaký podraz a 2) banka poskytuje ochranu před neoprávněnými platbami. Takže nevymýšlej zbytečnosti a raději si u své banky poptávej zabezpečení plateb pomocí potvrzovací SMS.

Mám SMS, ale stejně, co když...

Stejně když co??? Kdyby ti přesto někdo strhnul platbu, tak ti ji banka musí vrátit. Nebuď paranoidní ;)

Hackeři mohou a dokáží ukrást mnoho (údaje o kartách, číslo, ...).

Může to být přitom i nejnejnejzabezpečenější e-shop...

zruš účet a peníze si dej do trezoru pod polštář z tama ti je hacker neukradne

Ale prd, a i kdyby, k čemu by jim to bylo při zabezpečení SMS? Moc se díváš na americké filmy ;)

pokud máš ověření platby přes 3Dsecure, tak by to tak snadno nemělo jít zneužít, ledaže by ti i ukradli telefon, nebo ti na telefon procpali nějakou šmírovací appku.

Když nevěříš tak běž do obchodu a kup si to za hotové. Tu společnost co by to řešila si představuješ jak? Osobně bych teda zrovna takové pofidérní překupnické společnosti vůbec nevěřil narozdíl od společnosti, která si nemůže dovolit průšvih

Si jako myslíte, že i kdyby nějaká taková firma existovala, že by to dělala zadarmo? Rozhodně ne! Pokud máte ověření platby pomocí SMS, tak není co řešit... A mimochodem s takovou paranoiou bych rychle něco dělal...

Omlouvám se, ale nemám s obchodováním se zahraničí žádné zkušenosti. Na Amazon.de tedy stačí při platbě uvést číslo karty a adresus, to je vše, oni si tak částku sami stáhnou. I když mám zapnuté potvrzování SMS-kou?

Já osobně mám kartou spárovanou s Paypalem a všechny platby provádím přes Paypal. Takže to po mě potvrzení přes SMS nechce,ale platil jsem několikrát i desetikorunové položky bez Paypalu a v tom případě jsem potvrzoval SMS kodem.

Paypal si můžeš jednoduše dobít převodem z účtu a můžeš vesele platit i bez karty

Použij kreditní kartu místo debetní. Pokud někdo zneužije kreditku, tak krade peníze banky a ne tvoje. Do zdárného vyřešení případu (refundace a vydání nové karty po zablokování) nejsi postižen finančně a ani tím, že nebudeš moct používat svoji hlavní kartu - třeba k platbě při nákupu v hypermarketu.

Řešíš zbytečnosti. Na kartě si nastav limit platby na internetu na nulu. Chceš něco koupit > nastavíš limit na výši platby nebo o něco málo výš > proběhne platba > limit opět stáhneš na nulu. Změny limitu se ověřují přes SMS, takže Ti je nikdo nemůže přenastavit bez Tvého vědomí.

Proč se tu někdo nezmínil o alternativním systému Duokan, který lze na KP3 nainstalovat? Na pdf je jak stvořené. Podporuje i epub! http://www.ebooky.cz/duokan-alternativni-softw... To řeší můj největší problém s KP3 pdf. :). Rád bych pořídil Pocketbook Inkpad 840, který je na pdf ideální, ale moc se bojím prasknutí displeje. Stačí jeden pád, a je 5 tis. fuč :'(.

Dobrý den, ráda bych se zeptala jak mohu zaplatit zboží, které chci objednat přes internetový prodej v Německu. Jde to přes Amazon?