» Poradna » Počítačové sítě

Internet

Zdravím, dnes jsem odpojil lan kabel z pc a dal ho do ps 4. PS 4 mi napsalo at ho připojím tak jsem se na to vykašlal a zapojil zpátky do pc. Ale ted mi každých pár vteřin internet vypadává a zpátky naskakuje. A vzhledem k tomu že se toto děje tak je těžké něco vyhledat a proto píšu sem. Mohl by být problém v lan kabelu ?Rád bych ho vyměnil ale je to trošku komplikované protože vede do vedlejší místnosti přes zeď a ještě k tomu je za nábytkem. Takže se jen chci zeptat jestli by to nemohlo být něčím jiným než bych ho pracně vyměnoval.

Odpovědi na otázku

Kup si metrový kabel,zkus to s ním ve vedlejší místnosti a když to s ním bude OK tak vyměň i ten dlouhý.

Odpověď na tvoji jedinou otázku. Ano, mohlo BY to být i něčím jiným, stejně, jako to může být tím kabelem.

Pokud máš i router tak ho restartuj stačí na chvíli ho vypnout.

Lidi už je vyřešeno. Co se lan kabelu týče vyměnil jsem a furt to dělalo takže nejspíše je problém se sítovou kartou která stojí 3 kila takže to nevypadá na nic závažného. Všem děkuji za rady moc si vás vážím :) Přeji hezký den

Vyřešeno? Je to "nejspíš síťovkou"? Vyřešené to bude, až to budeš vědět jistě, ne jen nejspíš

Som zvedavy ako dlho bude trvat, ked sem znovu napises, ze nie je vyreseno.

To už něco podobného tu bylo a nakonec to dělal eset Antivirus tak aby to opravdu byla ta síťova karta.

Vzhledem k tomu, že žádný antivir nemám, tak mi to internet určitě nemůže blokovat a už vůbec ne způsobem že mi vypadává a naskakuje po pár vteřinách. Nainstaloval jsem antivirus a žádný vir v pc není kdyby to náhodou někdo sváděl na vir.Vzhledem k tomu že jde zezadu vidět, jak je síťová karta dojebaná tak to URČITĚ bude tím ne "nejspíš" když si na to slovo někdo stěžuje :)Btw tento vyměněný lan kabel v pohodě funguje do Ps 4 takže bych se divil kdyby to bylo něčím jiným než síťovou kartou. Domnívám se že to tam má špatný dotyk a kvůli tomu internet furt vypadává a naskakuje.

"Vzhledem k tomu že jde zezadu vidět, jak je síťová karta dojebaná"Otazkou je, preco je sietova karta v takom stave?

No je tam oranžová dioda u toho kabelu co je v pc ta by měla svítit ne blikat.

Dioda na síťovce má blikat, rozhodně nesvítí kontinuálně.

Právě,že blikat nesmí to je špatně ta svítí intenzivně pořád.

Dioda svítí, rozhodně nebliká. Ale když ten net na pár vteřin vypadne tak dioda zhasne a pak zase začne svítit jak najede.

Ale to byla zelená dioda. Ta oranžová bliká

Nevím co s tím sice máš,ale mě taky blbla síťovka ta oranžová nesvítíla vůbec myslel jsem,že je v háji tak jsem zkusil to,že jsem vypnul PC a na tu krabičku co v ní je ten kabel zevnitř poklepal tužkou a po zapnutí PC už svítila a vše bylo ok. Tohle mě udělal test na virus Comodo USB bod. Bylo mě to divné,takže jsem to zkusil znovu ten Comodo USB bod a zase to udělalo a znovu jsem musel otevřít to PC a poklepat na tu síťovou krabičku a zase to jelo a jede do teď.

jak jsem už říkal. Když lan kabel funguje v ps 4 a nefunguje na pc tak to musí být síťovou kartou. A i kdyby ne tak naštěstí není sítová karta drahá.

Vždyť jo já jen,že ta oranžová musí svítit pokud bliká je něco špatně tak až budeš mít novou tak uvidiš.

Žlutá dioda musí BLIKAT, vždy jsem ji viděl jen blikat:https://cs.wikipedia.org/wiki/Ethernet"Svítící zelená LED dioda signalizuje, že na druhé straně kabelu je připojený Ethernetový hub nebo switch; žlutá LED bliká při přenosu Ethernetových rámců"

Tak jak jsem psal, bylo to sítovou kartou. Přišlo mi to logické vzhledem k tomu že internet přestal fungovat po té co jsem kabel vrátil do pc. Asi tak před rokem jsem rval kabel do slotu jako retard, a takto to pak dopadá. Takže jestli tohle někomu pomůže tak si pamatujte: Hlavně něžně :D

To je skvela rada = nedojebat si sietovu kartu, ale tou si sa mal riadit ty a toto tu nemuselo byt.