» Poradna » Web a internet

Internet.

Dobrý den,tak mi vyměnili anténu a stejně mi to dává zapůjčení IP adresy na určitý čas. Někdy 10 minut, 15 minut, 20 minut, hodinu, dvě hodiny. Notebook mám napojený přímo na anténu přes napájecí zdroj, nikde další router. Ptal jsem se technika, co tu byl a měnil anténu a ten mi řekl, že by to nemělo dělat, ale už více neřekl, a ani se na to nepodíval. V čem je zakopaný pes? Odposlech a sledování mých aktivit na netu Policií ČR či jinou osobou? Bo co?

Odpovědi na otázku

A ta IP adresa, co se mění je určitě IP adresa providera? Co 10 minut se většinou mění IP adresa přidělovaná z DHCP serveru v LAN (např. 192.168.1.20). A aby se vám neměnila IP adresa od providera, musel by jste si zaplatit statickou IP adresu.A nevím, jestli je dobré zapojovat ntb přímo k anténě. Nějaký router by tam měl být.

Ano. Bo co.