» Poradna » Web a internet

Internet

Dobrý den!Předem bych chtěla poprosit, zda byste své rady formulovali nějak jednoduše, pro naprostého IT analfabeta jako jsem já.Včera mi z ničeho nic přestal fungovat internet na notebooku (OS Windows 7, prohlížeč Mozilla). Respektive jsem připojena k bezdrátové síti (plná síla signálu), ale stránky mi nenaběhnou. Na ostatních zařízeních - počítačích i tefefonech v naší domácnosti internet funguje bez problémů.Projela jsem počítač antivirem, ale žádný nebyl nalezen. Nezjistila jsem žádnou jinou závadu a tak jsem obnovila systém do bodu, kdy internet normálně běžel, ale nepomohlo to. Jsem připojená, ale stránky prostě nenaběhnou.Poraďte prosím....

Odpovědi na otázku

Restartovat router (odpojit na chvíli od elektřiny).Aktualizovat ovladače wifi-kartynetsh winsock resetProvést základní diagnostiku:Ping na výchozí bránuPing na 8.8.8.8Ping na seznam.cza výsledky sem napsatOdinstalovat antivirový programPředat počítač někomu, kdo tomu trochu rozumí.

Neraď když tomu nerozumiš a už vůbec ne tomu, kdo taky nic neví.

Nedělej nic než zruš to konkrétní připojení k wifi a vytvoř nové se správným heslem.

Zkusila jsem tu diagnostiku. Jako nalezenou mi to ohlásilo problém s bezdrátovým adaptérem nebo přístupovým bodem a automaticky opravilo. Přesto internet nefunguje...

Správce zařízení > Síťové adaptéry. Vypiš nám sem vše, co tam je

Tak mrkla jsem na to. Je tam popsán stav zařízení jako: "funkuje správně" a adaptér jako aktualizovaný. Mezitím jsem spustila kontrolu chyb na pevném disku v nouzovém režimu. A teď pokorně čekám na výsledek.

Ještě bych mohla přidat pár informací.Problémy nastaly včera odpoledne. Měla jsem spuštěný pouze textový dokument (připojení k internutu jsem měla zamítnuté), když došla baterie a počítač se vypnul, šla jsem ze zapojit a internet už nešel.V posledních několika měsících jsem nestahovala ani neinstalovala žádný program nebo ovladač ani neměnila nastavení. Nikdy předtím jsem podobný problém neměla.Notebook je 6 let starý, výrobce Hewlett-Packard, síťový adaptér Atheros.