» Poradna » Počítačové sítě

Internet

Dobrý den,již několikátý týden (Před tím nevim, protože jsem to tolik nesledoval) pozoruji prudký pokles rychlosti stahování a uploadování. Měl bych mít 20 Mbps ale přes den se dostanu sotva na 7. O to horší je to od cca 19:00, kdy jsou zaplé 2 PC a na obou je zapnutý akorát facebook. V té době mám cca. 1,6 Mbps a občas 2,5 Mbps, ale to už je otřesné ! Musím dodat, že bydlím na vesnici a máme zde pouze bezdrátové připojení. Moje otázky jsou. Kolik by mi měl ukazovat speedtest při tarifu 20 Mbps ? Jak můžu otestovat funkčnost routeru nebo ostatních prvků (Moc o tom jak to funguje nevím) ? Vaše osobní zkušenosti s bezdrátovým internetem od Unetu popř. Tlapnetem, kde mají alespoň minimální garantovanou rychlost 4Mbps ?Děkuji

Odpovědi na otázku

To musíš řešit s providerem - záleží, co máš ve smlouvě. A logicky večer, když stahuje hodně lidí, je síť zatížená nejvíc a o rychlost se pak všichni "dělíte".

To je sice pěkné že se dělíme, ale vůbec to nejede takže platím 450 Kč za něco, co nefunguje ?

Najednou ti to "vůbec" nejdede? Předtím jsi psal 1.6 -2.5Mbit/s.Jsi ke svému routeru připojený kabelem?

Jede těch 1,6 a ano jsem připojený kabelem.

Ale toje tvůj problém co platíš a co né. Určitě tě nikdo k podepsání smlouvy nenutil a pokud si neumíš přečíst pdmínky poskytovatle - je to tvůj problém. A pokud si myslíš že někde seženeš připojení nesdílené a bez agregace za 450 Kč tak to bych chtěl vidět. Za ty peníze ti nigdo nebude garantovat rychlost - vždy tam bude napsáno rychlost připojení AŽ..... Další věc je jestli jsi připojen kabelem, jestli máš optiku, jestli nemáš zarušené wifi pásmo a v neposlední řadě se rychlost odvíjí od toho z kama stahuješ

Ntb je připojený kabelem a mám bezdrátové připojení jak už jsem zmiňoval ;) Upřímně nepotřebuji 20 Mbps ale co s 1,6 Mbps udělám ? Asi nic moc že ;). Wifi pásmo jestli je rušené mě může být fuk když jsem připojený kabelem ne ? A stahovat jsem zkoušel náhodně všude možně (ČR i zahraničí)

ty jsi uplně mimo, pleteš si jabka s hruškami. Podívej se do smlouvy jak máš sdílenou linku a neřeš nějaké připojení kabelem z routeru ( na vesnici zařušení wifinama nebude to co by jsi měl řešit)

Vliv routeru lze vyloučit, když ho vynecháš a připojíš se přímo na kabel od přijimací antény.1,6 Mbit/s je otřes. Vhodné možná tak jako nouzovka pro běžne surfování. Přijímací anténa nejspíš není tvoje, že? V tom případě tě žádné zarušení nemusí zajímat, protože to je problém na straně providera. On jediný "vidí" a nastavuje tzv. poslední míli tj. spojení mezi jeho vysílačem a anténou, kterou ti nainstaloval. Problém může být i jinde, třeba v nedostatečné kapacitě některého z páteřních spojů. I tak to není tvůj problém.Kontaktuj providera na jeho hotline a sděl mu svoje problémy, pokud možno konkrétně. Jestli nějaká internetová služba nefunguje dle představ, tak se o tom taky zmiň. A ještě řekni, že jsi vyloučil problém na své straně.

Mám tu ještě takovou malou krabičku, která netuším jak funguje. Je v ní propojený kabel od antény s kabelem do routeru (Možná opakovač, každopádně netuším k čemu). Zkusím to vést z té krabičky do ntb popř. jak říkáš rovnou z přijímače. Dík za radu ;)

Např. u Tlapnetu s prémium službou až 50 Mbps by i při agregaci měl download dosahovat 30 - 35 Mbps (Dle toho co jsem se dozvěděl na chatu. Měří to pak ještě technik) a to je ten tarif jen o 50 Kč dražší než ten můj od Unetu.

PoE adaptér. Zajišťuje, že jde po síťovém kabelu do antény napájení.

Jo aha takže to nemá smysl zkoušet

Uvědom si že bydlíš v perdelákově, a tomu bohužel odpovídá i nabídka a možnosti internetu v takový perdeli.Ano, v Praze, v Brně nebo v Plzni by jsi měl za 450 Kč aspoň 50/50 Mbit a optiku, ale to jsou megaměsta, kde provideři nemaj problém za pár šupů nakoupit megakonektivitu a zákazníků maj na každým rohu 3 perdele a na 10 pater.Ale zase to má výhody - například můžeš grilovat na zahradě.

Bych se vsadil, že ten tlapkanet nebo cosinet, má sám konektivitu tak na úrovni pár desítek Mbit a jen přes nějakou mikrovlnu od transgasnetu (ani to nemá na optice), atp. A tím málem "podělí" pár vesnic takovejch chudáků jako ty.

Na konektivitě realizovane kvalitním nebo licencovaným bezdrátový spojem není nic špatného. Tlapnet je velký provider s tisíci klienty a operuje na území téměř celého Pardubického kraje a kolem Havlbrodu. Klientské hodnocení mají dobré a podstatně lepší než Unet. Velcí provideři ale jsou často ignoranti a problémy svých zákazníků moc neřeší, protože jsou za vodou a ztráta pár kliošu je fakt nemrzí. Toho bych se asi bál.

Aha takže když žiji na vesnici tak jsem chudák. No vsadím se, že toho mám víc než ty. Tedy kromě internetu samozřejmě, ale hádat se nebudu.Děkuji painpeelz za super rady. Ten Tlapnet asi bude kvalitnější a o nic nejde údajně můžu do 30 dnů v pohodě odstoupit od smlouvy. Půjdu do toho a uvidím.

Hodnocení providera Unet.http://www.internetprovsechny.cz/wifi/poskytovatel/471http://rychlost.cz/isp/unet/hodnoceni/Hodnocení Tlapnet.http://www.internetprovsechny.cz/wifi/poskytovatel/458http://rychlost.cz/isp/tlapnet-s-r-o/hodnoceni/Situace se samozřejmě může lišit dle lokality, zvlášť u větších ISP. A nelze ani zaručit, že ta hodnocení nejsou zmanipulována.

Na stejné stránky jsem se taky koukal. Unet a Tlapnet má v tomto okrese údajně stejný download/upload a Unet to očividně nesplňuje takže já to risknu. Pořád mám měsíc na vyzkoušení.

Tlapnet NEBRAT!!!Hrozná verbež.Já ho mám cca 5 let,v září mi končí smlouva a jdu od nich-teda,ještě nevim kam,ale jdu.Dokud toho asi neměli tolik,tak to šlo,ale poslední rok je to tragedie.Něco,jako píšeš ty.A hrozná neochota něco řešit.Chtějí jen prachy a víc je nezajímá.Já platim 385kč,ale jsou to vyhozený peníze.Kolikrát jsem třeba víkend bez připojení úplně,nebo s mizerným.

Ano jsi chudak. Intelektualni urcite.

Mohl bych se zeptat v jaké vesnici žiješ ? Zkusil bych se podívat na jednu chytrou stránku.

To mi radši poraď tu chytrou stránku :D

Takže rovnou z přijímače mám 5 Mbps a z routeru pak 3 Mbps tzn že chybu routeru asi můžu vyloučit že ?

Co to mas za prijimac? Vies sa do toho prijimaca prihlasit a pozriet ako je to nakonfigurovane?

V jaké vesnicy žijes, Žiju taky ve vesnicy a mam na hovno neet tak sme třeba sousedy.

Pokial nemas na zmluve Garantovanu konektivitu, tak mas najskor smolu.Garantovane pripojenia su radovo niekolko-krat drahsie ako tie negarantovane a typicky sa kupuju do firiem s nejakym SLA(garancia dostupnosti v % niekde okolo 98%).

Dobrý den, narazil jsem na Váš dotaz. Nevím zda byl problém vyřešen, ale vždy je lepší se dotazovat přímo na podpoře a Tlapnet linka je nonstop 606 606 035. Případně e-mail: servis@tlapnet.cz. Fóra jsou fajn, ale nejdříve je to potřeba řešit se svým poskytovatelem.

Lol xdddd