» Poradna » Web a internet

Internet

Dobrý den zrovna stavím nový pc a potřeboval bych vědět co všechno potřebuji k přípojení pc na internet děkuji

Odpovědi na otázku

No tak to je jednoducha odpoved, potrebujes modem alebo router, alebo zariadenie, ktore sa dokaze pripojit na modem alebo router.

Připojení k internetu (router, ap, modem atd...)Síťovou kartu v počítači (je integrovaná v základní desce počítače)Operační systém (linux, MS)Případně ovladače k síťové kartěPoté stačí připojit kabel a internet je zprovozněn.

Předně potřebuješ mít zaplacené připojení a podle toho od koho to připojení máš, tedy podle toho, jakým způsobem poskytovatel zákazníka připojuje, takové zařízení potřebuješ. Ale (obvykle) ti poskytovatel vše potřebné zařízení dodá a vše potřebné sdělí. V případě některých poskytovatelů ani nic extra navíc nepotřebuješ, jen síťovou kartu a ta je dnes ve všech počítačích. Někteří kabeloví poskytovatelé mají někde v patře paneláku router a pouze ti od něj do bytu natáhnou UTP kabel, nic víc.p.s.: A dříve jsi počítač neměl? Neměl jsi ani internet? Nechceš to raděj pořešit s rodiči? Ti jistě budou vědět...

S rodici alebo mozno s vnuky :D

Spíš s rodiči. Staří lidi nejsou hloupí, ví, že nějaký internet už měli i se starým PC a neptali by se tak blbě. A navíc...věk nic nevypovídá o znalosti techniky a znalosti výpočetní techniky a IT. Je nemálo důchodců, kteří by mnohé mladé (mnohdy namistrované mladé) strčili do kapsy 100x, mohli se o to zajímat od "doby kamenné počítačů" po dnešek.

Navíc podle všeho sebevědomí ztopořené (viz nick) a ani jedna Poirotem oblíbená buňka ==> http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Puber%C5%A5%C3%A1k

S takovou "TRAGICKOU NEZNALOSTÍ" je to opravdu odvaha se sám pustit do skládání PC.....