» Poradna » Web a internet

Internet

dobrý den, chci se zeptat když dost stahuji tak mi vetšinou po nějaké době se sníží rychlost třeba z 20mbps download na 5mbps. Mám internet od firmy fifejdy net fup limity nemají ale je tam agregace 1:10. Když tam zavolám co se děje řekne mi ,že jsem spadl do agregace. Vím, že agregace je ,když lidi využívají internet na maximum tak se internet sníží na desetinu ale dále nevím ,že mi jede internet dalších 14 na 5mbps a jak začně nový měsíc jede opět rychle. Vysvětlíte mi to prsím někdo. díky moc jsem z toho jelen.

Odpovědi na otázku

Maju nastaveny FUP evidentne a klamu zakaznika, ze nemaju a vyhovaraju sa na agregaciu.Ale: Je jedno co ti napisu, pokial nemas od nich v zmluve garantovanu rychlost, tak neuhadas nic, mozes vsak zmenit providera.

Pleteš si pojmy a průjmy.Agregace znamená tolik, že jednu linku o určité rychlosti sdílí více lidí. Když se na tu linku připojíš sám, jedeš plnou rychlostí, když se ale víc, tak se o rychlost té linky dělíte.Nelze vyloučit, že tvůj poskytovatel mlží a pokles rychlosti, který je možná z jiných příčin, svádí na agregaci, ale nedokážeš mu to.

Kto, ja? Nemas pravdu.

ty ne ale abc. Ale taky si myslim ze ISP klame zakaznika, ale zalezi jak mu to dokazat? To asi nepujde. Kor kdyz napr stahujes nelegalni data, to ale nevime. Opravdu neni nad to si priplatit treba za nizsi ale garantovanou rychlost.

no jenže tento IPS (fifejdy net) nemá žádný tarif a jsem na vesnici takže nemůžu moc měnit providery a ostatní asi 2 další mají o dost horší rychlost...

a hlavně ,když tam zavolám při té slabé rychlosti řeknou mi něco ve smyslu: Pane spadl jste do agregační skupiny kvůli nadměrným datovým tokům. To je vše úplně mám na to nervy.

Agregacni skupiny podle datoveho toku = FUP.Pokud nemate moznost jineho pripojeni, tak je celkem zbytecne tady o problemu diskutovat. protoze jina moznost nez zmena providera v praxi neni. (A nemusi byt clovek ani na vesnici nebo v pustinach, aby pobliz nebyl zadny solidni ISP. Je to bezne i v centru velkych ceskych mest.)

jsem na vesnici u ostravy. Má tady signál jen fifejdy net OVA NET ,který má podle hodnocení v této vesnici velmi špatné připojení a další provider nevím přesně jméno tak ten má pouze 500kb download a 500kb upload což si myslím ,že je slabé jiank někdo lepší tady fakt není. A na stránkach fifejdy net je napsáno : FUP limity byly zrušeny k 2.2 2011. Můžete se podívat. www.fifejdy.cz díky

tak tedka jsem našel na internetu podle ceny ,že mám agregaci 1:15 agregace rychlosti 10 což nevím vůbec co to je za 300kč/měsíčně...

Ako som pisal, pokial nemas v zmluve alebo vo vseobecnych podmienkach zmluvy udaj o Garantovanej rychlosti, tak s nimi nemas sancu pohnut.1:15 agregacia znamena, ze ti to moze ist aj 15 krat pomalsie ako je uvedena rychlost na zmluve (napriklad 10Mbit/s / 15 = 0,666666Mbit/s) a aj tak s tym nic nespravis.

No ale nevim jak fifejdy.net, ale napobocce mame tarif 40/40 s agredaci 1:15, ale ta agregace mezi uzivatele se nepocita z 40 ale ze 100Mbit, navic nekdy se stane ze jedeme i 60Mbit. No zkusil bych zkontaktovat poda.cz, nejvetsi ostravsky ISP, jestli neplanuje rozsireni do tve lokality, ze je tam mizerne pripojeni a ze by i ostatni sousede se pripojili pres ne, pokud daji dobrou nabidku. Ja bydlim na dedine taky a mam garantovanou rychlost s verejnou IP a beha to sabilne....

Dobře tedy zkusím.

a hlavně taky nemají pro rodinné domy moc velkou rychlost na rozdíl rychlosti pro byty. podívejte se : http://www.poda.cz/index.php/cz/domacnosti/i...

Ale no jiste, to bude platit pro kazdeho providera. Protoze do panelaku / bytovek se taha svetlo, pripadne drive metalika, kdezto rodinne domky se pripojuji obvykle nejakym vice ci mene pochybnym bezdratem (vetsinou v bezlicencnim pasmu a bez jakychkoli garanci). Robustnejsi metodu pripojeni by totiz nikdo nezaplatil.

dobře, ale myslím si že rozdíl 5mbps u fifejd při snížení rychlosti vydržím radši než platit zase celkem dost peněz do pody když ta rychlost není o tolik vyšší. Snad jednou se mi stalo že mi internet běžel rychlostí pod 1mbps ale to tak před 2 roky ale jinak nikdy pod 5 mbps nejde. ale díky za rady.

Hmm tak to jsem si myslel ze Poda ma lepsi ceny. Ja treba mam Garance 20/10Mb s pevnou verejnou IP za 400,- poda 8Mb/0,5Mb za 500,- to je podle me vyderacstvi. navic agregace 1:2. Tak to ne, to zustan u fifejd. No ja at je den ci noc ci zila leto tech 20Mb mam Je to ale balicek pro dlouholeteho zakaznika, ktery si to vyskemral, no spise si rekl podminky a ty mu byly splneny. je to take radio v pasmu 5GHz

A to jsi u té PODY ?

Tvůj ISP využívá funkce QOS... Není to tak úplně FUP... Jen když stahuješ hodně dat, mění se ti priorita před ostatními. ISP tím nic neporušuje a vlastně FUP nemá. Když stahuješ nadměrně a začne stahovat někdo jiný, tak má větší rychlost ten, kdo má za měsíc stažených méně dat. Jinak máš rychlost dle tvého tarifu, neomezenou FUP.

Diky za vysvetlenou

Fifejdy net = amatéři+Poskytovaný internet vhodný je pro prohlížení internetu, email.-Internet se řídí doslova podle toho jaké je zrovna počasí, nemá kvalitní připojení, foukne vítr, začne pršet, sněžit a je po internetu. Servis/ kontrola připojení je prakticky nulová, žádný zájem ze strany poskytovatele. Rychlost internetu dost kolísavá na 3A online hry a videa v HD kvalitě zapomeňte, zkoušeno i při herním počítači.