» Poradna » Web a internet

Internet

Dobrý denmam internet,platím si 6 mb/s a pokud dělam testy rychlosti internetu(na všech možnych strankach) tak mi vždycky vyjde rychlost 3-6 mb/s.Ale jakmile začnu stahovat normalně cokolik z internetu tak stahuji rychlostí okolo 0,5.A je jedno jestli je to steam,uplay,origin nebo jiné rychlostně neomezene stranky.Nevíte čím by to mohlo být/jak to vyřešit?

Odpovědi na otázku

Stahuješ 0,5 čeho? Brambory za minutu?Předpokládám, že je to 0,5 MB * 8 = 4Mb > což je v pořádku odpovídající tvé rychlosti připojení 6 Mb/sMusíš se naučit jednotky, protože tvoje [mb] by byl milibit

Platím si 6 megabytu.A stahuju 800 kB/s

Ne, ty si platíš 6 Megabitu a stahuješ 6,25 Megabitu.Jedinej problém kterej máš je, že nepoznáš rozdíl mezi bity a byty.

Už jsem to pochopil.Děkuji. Ja jsem si myslel že testy a poskytovatele uvádějí internetovou rychlost megabajtech,ale oni ji uvadějí v megabitech.Takže pokud mam 6megabitu tak stahuji 0,75 megabajtu za sekundu.Děkuji :D

Neměří ti test v Mb/s (megabity za sekundu) a stahování hry v MB/s (megabyty za sekundu)? Rychlostní rozdíl by odpovídal.