» Poradna » Web a internet

Internet wifi

Dobrý den mám to to zařízení VMG8924-B30A a chtěl bych přes něj udělat wifi routr . Mám ještě to tok ZyXEL VMG1312-B30B .VMG8924-B30A bude hlavní modem a do wan portu zapojim kabel a ten jsem strčil do zařízení ZyXEL VMG1312-B30B a nic se neděje . Poradíte podotíkam že oba jsou routry .

Odpovědi na otázku

Je potřeba zapojit první modem ethernetem to je jasný, z něho vytáhnout ethernet do PC (pokud něco takového používáš) a jeden z portů použít na připojení druhého modemu. Potom musíš do nastavení přes prohlížeč, na prvním modemu DHCP vypneš a zapneš ho na druhém, čímž vytvoříš přemostění. Mělo by to takhle fungovat, osobně jsem tohle řešil někdy před rokem, tak doufám, že si to pamatuji správně, kdyžtak mě prosím někdo opravte, nicméně v nouzi vždycky pomůže O2 guru na stránkách, kde mají online podporu, tam tohle řešení poradili mě :)