» Poradna » Ostatní

Internet věcí - programovací jazyk

Zdravím, chtěl bych se zeptat, zda-li někdo neví, jaký programovací jazyk využívá internet věcí. Studuji IT na střední škole, 1. ročník a učíme se Python a já si vybral Internet věcí, protože se to na té škole bude prý poprvé vyučovat (možná i po poprvé v ČR). Zajímalo by mě, jestli budeme pokračovat s Pythonem, nebo se na ten Internet věcí hodí něco jiného. Učitele se teď nemůžu zeptat, protože je nemocnej. Díky.

Odpovědi na otázku

tak to záleží na zařízení. Ale klasickým C++ na linuxu nic nezkazíš.

Je úplně jedno, s jakým jazykem začneš. Především je potřeba pochopit základy algoritmizace, datových struktur a řešení problémů po částech. Pak je dobré vědět něco o formální lingvistice (Chomského hierarchie atd.) a tím už budeš mít skoro všechny potřebné znalosti k tomu, aby ses jakýkoliv jazyk, ve kterém budeš potřebovat programovat, naučil za odpoledne z manuálu. Žáci různých středních, ba i základních škol se na tohle často ptají, jako by snad programovací jazyk byl nějaká volba na celý život, která se pak už nedá změnit. Tak to ale rozhodně není. V mém současném zaměstnání jsem už programoval ve 20 jazycích (což tvrdí naše repository, ne že bych si to tak přesně pamatoval) a pouze jeden z těch jazyků jsem předtím potkal na základní / střední / vysoké škole.