» Poradna » Web a internet

Internet v panelovém domě

Dobrý denchtěl jsem se zeptat na internetové připojení v panelovém bytě. Momentálně má každý svoji anténu. Já platím za Internet 475 měsíčně za 8,8 Mb/s od TOPNETu.Byl zde nápad že by se bytové domy připojili na společnou anténu od které topnet slibuje 10 Mb/s. je to za stejnou cenu jakou platím teď a rychlejší. Ale zajímalo mě zda když se připojí zde 6 domácností večer na internet tak jestli mi klesne rychlost nebo ne.Ještě bych rád uvedl že TOPNET je jediny v okolí kdo má pokrytí a optické kabely přes zahradu taky nevedou..Děkuji za odpověd

Odpovědi na otázku

Jó, že byste jako platili akorát pětikilo za celý barák a přitom měli internet všichni?A s tím by ten provider souhlasil, nebo byste si to takhle udělali na černo?V každém případě se o tu konektivitu budete vzájemně přetahovat, takže sorry jako....

pětikilo každej

A jaký má smysl měnit 8 Mb/s 1:5 za 475,- pro jednoho za 10 Mb/s 1:5 za 475,- rozdělených mezi 6 bytů (tedy s agregací až 1:6*5=30)?Teď by ti to mělo v nejhorším případě běžet cca 1,6 Mb/s (8/5), ale po "upgradu" dokonce jen 0,33 Mb/s (10/30), když se připojí všichni v domě a samotná síť už bude vytížená dalšími uživateli...

Smysl by to mělo jen kdyby to stálo 475,- pro celý dům. Tedy jen 95,- pro každého. Pak bych si to dovedl představit jako levnou přípojku pro velmi nenáročné lidi.

WiQiX: Z dotazu není jasné, zda je myšleno 10 Mbit/s pro celý dům (tak jsi to pochopil ty) nebo 10 Mbit/s pro každého.

http://www.topnet.cz/text/tarify6 bytů na 10 Mb/s s agregací 1:5? To jako vážně? Celkově mi ta nabídka přijde dost tragická. Na to, že mají i optiku, tak jen 50Mb/s jako nej tarif je dost mizérie. Ale asi to posuzuji moc přísně, když mám doma Pilsfree za 300,- s DPH, co běží prakticky 24/7 cca takto:https://goo.gl/6RMvLZ

na toto ti musí odpovědět ten kdo ti to prodává. možné jsou obě variantya) budete mít všichni 10Mb se stejnou agregací jako doposudb) budete mít všichni 10Mb mezi všechny připojené partajesám si spočti co je lepší. Jinak tedy 8Mb za 5kilo mi přijde v dnešní době dost zlodějina...

Zlodějina? Někomu, kdo je v dosahu kabelu, to tak opravdu může připadat, ale tam, kde je k dispozici jenom připojení přes wifi a navíc má poskytovatel monopol...

Pridam sa: je rozdiel prekopat par metrov "travicky zelenej" na panelakovom sidlisku a mat moznych 120 dalsich uzivatelov.Je rozdiel pokryt vilovu stvrt vo velkom meste kablom, kde na 1km ulici mas 3-5 zaujemcov.A je rozdiel pokryt malu obec Wifi signalom (obzvlast kopcovitu).

To je jednoduchý vraz tam schwitch roztáhni kabely vraz každýmu nějakej router domluvte se na sdílení a to tak že Např: večer nebo v podvečer se nebude stahovat a máš to vyřešený a o náklady se podělíte a každýho to přijde na pár korun a na poskytovatele se vyprdni ten by ti to nejspíš spočítal nebo něco podobnýho já to mam taky udělaný akorad přes bezdrát mám na sebe napojený v okruhu dvou kilometru několik baáaku a na náklady se skladáme a hotovo

tohle ti žádný ISP legálně na normální službu nepovolí, takže sice ti to funguje ale porušuješ VOP a pokud se na to přijde tak nejen že tě odpojí ale klidně od tebe mohou vymáhat smluvní pokuty (pokud si to ve VOP ošetřili). A ta může bt klidně desítky tisíc. takže je hezké že to děláš, nicméně bych se tím veřejně fakt nechlubil

Taky se ho v té chvíli týká uchovávání provozních a lokalizačních údajů a spousta další byrokracie, stává se tak totiž poskytovatelem připojení.U T-Mobile mám ve smlouvě k internetu pokutu 100 000Kč za poskytnutí přístupu třetí osobě, a to opakovaně. Může se to prodražit. Ale taky to není maloobchodní nabídka, ale garantovaná linka.Kdo chce kam,...

Myslím, že jste to tady všichni špatně pochopili. Oni jim nabízí rozvod z centrální antény s tím, že každému dají 10 Mbit místo stávajících 8. Z hlediska kapacity to spíš bude lepší, ale záleží, kam bude ta "společná anténa" připojena a jakou technologií.Určitě je lepší, pokud společná anténa bude připojena do páteřní sítě, než aby každý z těch 6 lidí byl připojen na AP, na které je připojeno v jeden okamžik třeba dalších X lidí. Takže pokud je to takto, tak byste si rozhodně pohoršit neměli.

Konečně pádná odpověď! Takto se to v praxi vesměs provádí, případně se navíc poskytne kolektivní sleva (prvotním zákazníkům objektu, lokality atp.). Žádný poskytovatel není "dnešní", aby to nedokázal rozumně (reálně) spočítat a nabídnout. Cena je samozřejmě poměrně vysoká, asi někde na horách...

Pokud je TOPNET solidní provider, tak si nedovolí připojit panelový dům jinak než vlastním PtP spojem, který bude mít dostatečnou kapacitu pro všechny přípojky s ohledem na maximální agregaci připojení. Jestliže však jde o tzv. tyčkaře, který všude flákne to nejlevnější, pak bych se určitě bál zhoršení.Nabídku tarifů mají celkem tragickou, hlavně v poměru cena/rychlost. Zajímavé je, že ve vybraných oblastech je k dispozici rychlejší připojení, které už začíná odpovídat běžným nabídkám z posledních několika let. Proč ale jen v určitých oblastech? Možná mají problém jít s dobou nebo je k tomu prostě nic nenutí.