» Poradna » Počítačové sítě

Internet se po pár minutách po restartu routeru přeruší

Zdravím, měl bych takový problém. Včera mi na pár sekund vypadlo internetové připojení. Za pár minut to bylo ok, ale v noci jsem si všiml, že se nelze připojit na wifi přes mobil. Vypnul jsem tedy router, počkal cca 10 sekund a znovu zapnul. Internet najednou jel, ale po 5 minutách stejný problém. Stejná situace pro všechna zařízení na wifi. Někdy to píše "Připojeno, není k dispozici internet" a někdy "Problém s ověřením".

Odpovědi na otázku

Ahoj, bohuzial pocitacove siete niesu jednoduchou zalezitostou. Problem je nutno diagnostikovat na mieste. Musis zistit, ci je chyba v LAN, ci v samotnom routri a ci vo WAN. Zalezi dalej aky je to typ routra (s modemom ci bez ? a ak je to modem taky aky ? opticky ? DSL ? kabel ?). Dalej zalezi, aky typ pripojenia (zabezpecenie) vyuziva tvoj provider v pripojeni (WAN). Potom moze zalezat este na tom, ci mas verejnu alebo neverejnu IP adresu.Ja by som zacal tak, ze vyskusam nejaky iny pozicany wifi-router. Ak sa chyba prejavi tiez v pozicanom routri, tak chyba bude asi u providera, popripadne v niektorom PC v tvojej sieti (spamovaci virus napriklad, voci ktoremu sa provider alebo router brani... mozne je naozaj vsetko... ha ha... ber to len ako priklad, nevravim samozrejme ze prave toto je pricina problemu).Az by bola chyba fakt len v tvojom routri, zacal by som zhankou po novom firmware pre tento router. Ci uz uz originalny firwmare, alebo alternativny (ak existuje pre tvoj router nejaky alternativny FW samozrejme).

Díky moc za odpověď.Ještě dodám, že internet nejede pouze po Wifi - v PC (připojen kabelem) jede bez problému. Jedná se o modem EchoLife HG622u, připojení ADSL2+/VDSL2.Když dám na smartTV diagnostiku problému, uvede, že je problém mezi modemem a internetem, nikoli mezi zařízením a modemem. Což je to, co mě nejvíce mate. Diagnostika problému v PC žádný problém mezi modemem a internetem nevidí.Modem mám nastaven na zabezpečení - WPA2 PSKkanál - automatickýmode - 802.11b/g/n

Kanál automaticky zmeň na kanál od 1 do 11 (včítane).

Změněno, nepomohlo

me presne todle delala jedna wifi karta do pc-dodnes nechápu proč, ale vzdy po připojení do pc-dokázala shodit celej net že se to odpojilo přímo v routruwifi karta skoncila v koši a vse funguje

Huawei z roku 2011 ?Najvyšší čas kúpiť nový.