» Poradna » Počítačové sítě

Internet pro tv

Zdravím. Mám starší televizi Philips, která nemá wifi a jde tedy připojit k internetu jen přes kabel. Problém je, že tv je o dvě místnosti dál než wifi router (NETIS WF2409E) s připojením k internetu. Takže bych potřeboval nějaký access point, extender, ........ který by přijmul signál z wifi a předal jej po kabelu k tv? Můžete něco doporučit nebo poradit, jak nejlépe to udělat? Děkuji

Odpovědi na otázku

powerline, ale nevidim dovod tam nenatiahnut kabel, 2 steny prevrtas za 10 minut

Kabel může být i 100 m dlouhý a funguje stále stejně spolehlivě. Takže dvě místnosti jsou prd, cesta se najde.

Si mi líbí, jak se poslední dobou spousta lidí odvrací od wifi a preferuje kabel. A mají pravdu.Jsem přesvědčen, že se nechá najít cesta jak kabel protáhnout přes dvě místnosti. Akorát to chce nějakou tu práci

Myslím, že zkušení lidé se od WiFi neodvrací, protože WiFi nikdy nebrali jako preferovaný způsob připojení Pro zkušeného je WiFi vždycky jen nouzovka a pouze pro přenosná zařízení.

s tím se nechá souhlasit

Přes dvě stěny už bude WiFi tak mizerné, že to na připojení TV bude k ničemu. Takže zahoď lenost a natáhni kabel. 8mm dírka přes zeď je prkotina, za chvíli nemáš co dělat.

pokud máš wifinu na jedné fázi s televizorem, můžeš použít síťovou kartu powerline

To je snad ještě horší, než WiFi

není. Zjevně to nemáš vyzkoušený ale trousíš tu moudra.Jsou místa kde powerline adaptéry fungují špatně, ale na většině míst kde se zapojí je to bezproblémový propoj s rychlostí kolem 100Mbit - tedy o dost lepší než wifi.Na jedný fázi v rámci jedný domácnosti je to spolehlivý jak kabel.

mal som v jednej budove asi hmm.. 70m od seba. Isli rok aj nieco, pokazili sa. Po reklamacii v rovnakych zasuvkach nefungovali, tak som im doniesol inu znacku. Nefunguje. Nieje to spolahlive, nechcel by som to, za kazdych okolnosti by som tahal kabel.. ale niekto to chce, a pokial to funguje, nas zakaznik nas pan.

Tak ja mám s powerline zlú skúsenosť. TV sa sekala(rozsypával sa obraz). S PC problém nebol. A pri prvom spúšťaní som musel odobrať prepäťovú ochranu. Natiahol som kábel cez dve panelové steny a je to bez problému.

Mám to vyzkoušené v praxi, na rozdíl od akademických teoretiků Představ si, zrovna minulý měsíc jsem to instaloval v panelovém domě pro připojení IP kamer do dvou výtahů. A to jsme ještě vyhradili pro to zařízení vždy samostatný pár vodičů, aby nám to pokud možno co nejméně rušilo a stejně spojení nic moc. Jako ano, pokud je doma vše v pořádku, tak mezi sousedními místnostmi to většinou funguje celkem v pohodě (ne, jako síťový kabel to ale opravdu není, rychlost vždycky značně kolísá), ale stačí mít v podstatě kdekoliv v domě jeden nějaký horší spoj v rozvodech nebo nějaký spotřebič se slabším odrušením a je to zabité, nebude to fungovat spolehlivě. To už je opravdu kolikrát lepší ta WiFi.

to opravdu ne

bezne powerliny predavame, bezne to ludom funguje. Problem je s tym, ze sa to kazi.. Kym sa to nepokazi (nie ci, ale kedy), tak to normalne funguje

mě to funguje na několika místech roky bez problémů. Jsou to sice nějaký ranný verze s rychlostí max. do 20Mb ale problém s tím není (mám i 4 na jednom místě a jedou společně jako jedna síť)

ano, uz som robil aj ubiquiti unify s powerline, lebo to boli bohati snobi vykladane steny drevom a tak a vrtat a listovat ani zasvet. Wifi ale musi byt v celom dome!

-kabel je a bude lepší než Wifi-otázka zní jestli nebude lepší vrtat díru pro kabel protože nějaký powerline adaptér nebo Wifi klient může stát to co stará televize.

navrtat diry ve zdi dole s co nejkratsi cestou teda pokud to okolnosti dovoluji.