» Poradna » Web a internet

Internet pro streamy

Chtěl bych se zeptat jaká je ideální rychlost internetu pro streamy?, a od jakého poskytovatelé.

Odpovědi na otázku

Ideální rychlost je co nejvyšší, tedy minimálně o něco vyšší, než jaký plánuješ datový tok streamu a poskytovatel takový, který má nejstabilnější připojení ve tvé lokalitě.

Jde nějak zjistit stabilita internetu online? nebo musím zavolat určitému poskytovateli?

V té dané lokalitě

Stabilitu ti samozřejmě žádný poskytovatel nesdělí, všichni budou tvrdit, že je jejich internet stabilní :) Ideálně se poptat lidí, kteří už internet od daného poskytovatele využívají.

"Zjistit stabilita internetu online" A jak bys to chtěl asi udělat? Jako že se připojíš na každého poskytovatele a uděláš si testy?"nebo musím zavolat určitému poskytovateli?"Myslíš, že poskytovatel při tvém telefonátu náhodou pozře nějaký lektvar pravdomluvnosti a řekne ti "náš internet stojí za houno, běžte ke konkurenci?"Hochu ty budeš ideální streamer. Inteligencí zapadneš někde mezi Resta a FattyPillowa.

Já myslel signál, jestli vůbec ten internet půjde v dané lokalitě. Dík jsem hodně slavný když mě porovnáváš s FattyPillow xDD

Tak to není stabilita, ale pokrytí, to většinou opravdu poskytovatel služby sdílí na webových stránkách. Stabilitou se myslí, že i když poskytovatel řekne, že místo, kam chceš internet zavést pokrývá, tak může docházet k výpadkům internetu nebo jeho zpomalování. Mělo by být na poskytovateli, aby zajistil 100% chod, realita je většinou jiná. To ale nezjištíš jinak, než tak, že službu vyzkoušíš.

a co máš ve své lokalitě na výběr ? Děláš jako by tam kde bydlíš si se mohl přehrabovat desítkama nabídek připojení.. Jinak stream.cz jede celkem dobře všude a když tak se dá u každého videa kvalita snížit pokud by ti to cukalo při přehrávání..

To netvrdím že tam mám milióny nabídek, já nemám na koukání streamu, já to mám na provozování. (na twitchi)

obecne kabel nebo optikaADSL na pomaly uploadtwitch ma trochu specificke nastavenihttps://help.twitch.tv/customer/portal/articles/...

Tahle debata je o ničem. Nejprve si zjisti, kteří poskytovatelé vůbec jsou ve tvé lokalitě dostupní.