» Poradna » Web a internet

Internet připojen, při větší zátěži spadne a nenačítá, ale např. stream jede dál

Zdravím všechny a budu velmi rád za pomoc.Mám zvláštní problém, jsem připojen přes kabel na internet, po zapnutí vše funguje jak má ale jednou za čas, někdy pod hodině, někdy po pěti, internet přesatne načítat, zdá se mi že to vždy nastane při větší zátěži tz. více otevřených oken, nebo víc naročnějších webů. Snaží se načíst ale nic, ovšem nenačte ani okno že není internet k dispozici. Zájímavostí je, že když mám otřevřený např. web z livestreamem, tak stream běží dál. Vždy pomůže akorát restart PC.Děkuji za případnou radu

Odpovědi na otázku

doporučuji zkusmo nabootovat počítač z DVD v mechanice https://www.ubuntu.cz/ (nic to nestojí, stačí stáhnout ISO soubor a vypálit ho jako DVD pomocí nera nebo cdburnerxp), měl by místo tvého stávajícího systému naběhnout jiný operační systém přimo z toho DVD disku a v něm otestuj zda se ti tam děje to samé (tzn. spust prohlizec firefox nebo chrome a zkus browsit, otevirat taby a tak podobne jako normalne) ... pokud k teto chybe v takto nabootovanem systemu nedojde, pak si muzes byt jisty ze je na vine softwarova konfigurace, pokud ale stejne bude chybovat i tam, budes si jisty tim ze mas vadny hardware nebo poddimenzované chlazení hardwarovych soucasti uvnitr pocitace.