» Poradna » Počítačové sítě

Internet nejde po připojení VPN

Dobrý den,vím že se to tu už několikrát probíralo, ale nenašel jsme žádnou celkovou odpověď. Takže shrnu problém: po připojení VPN nejde internet, když odškrtnu v nastavení VPN, že nechci používat bránu vzdáleného připojení..pro změnu zase nejde VPN. Ale internet naběhne. Dočetl jsem se, že mám jako další krok přidat nějakou cestu pomocí příkazu add route, ale nikde jsem nenašel přesný popis jak tento příkaz používat? Co kam v něm napsat?Děkuji

Odpovědi na otázku

"když odškrtnu v nastavení VPN, že nechci používat bránu vzdáleného připojení..pro změnu zase nejde VPN." - to pak nejde VPN vůbec připojit nebo připojit jde, ale nejdou přes ní žádná data?

ano jde se pripojit, data nejdou

Nejčastější chyba je v tomto případě nesprávně nastavený server dns.Teoreticky to může být i routou, to zjistíš, když si to vytrasuješ (např. traceroute (tracert) seznam.cz). Jenže to musíš vědět, kudy to má jít. Příkazem route případně přidáš další routu (cestu) k routeru. Co a jak je v helpu. Ale ze vše nejdříve prověř, jak máš po připojení k vpn nastavenu gateway (router) a dns server.PrasatkoPee

každopádně myslíte, že bych to vyřešil dallší sítovou kartou?jedna wifi a jedna Lan, jedna by zapecovala tunel a druha internet?s tím ze obe by byly zapojeny na jeden router?

Zkusil bych jinou VPN sluzbu.Ja pouzivam Astrill a zadne nastaveni netreba.Jen si vyberu server a vse krasne funguje.

Nepopsal jsi přesně situaci, tak těžko říct. Podle mne stačí správně nastavit, co jsem napsal.PrasatkoPee