» Poradna » Počítačové sítě

Internet nefunguje po pripojení LAN tlačiarne

Ahojte, riešim zvláštny problém, s akým som sa ešte nestretol. Núdzovo som ai spravil na mobile wifi hotspot, aby som sa cez USB wifi prijímač mohol pripojiť na počítači na internet. To bez problémov funguje, do momentu, kedy pripojím do počítača sieťový kábel z routru, do ktorého je pripojená tlačiareň cez ďalší sieťový kábel. Čiže nejde súčasne byť na internete z toho mobilného hotspotu, a súčasne mať online aj tlačiareň pripojenú cez router a lan kábel. Vlastne sú to 2 siete. Vie niekto poradiť, čo s tým, aby som stále nemusel odpájať a pripájať sieťový kábel z počítača, podľa toho či potrebujem byť na internete alebo tlačiť? OS Windows 7 x64.

Odpovědi na otázku

Dobrý den,párkrát jsem se s takovýmto "zajímavým" zapojením sítě potkal a většinou jsem pozoroval problémy při "přechodu" z jedné sítě do druhé.Vámi popsanou situaci bych navrhoval obejít nějakým "lepším" řešením s jednou sítí:mít internet přiveden do routerupřipojit tiskárnu přes wifi k hotspotu (pokud má wifi)nebo přes usb (pokud není potřeba tisknout z více zařízení).Bohužel Vám nedokáži poradit lépe, dříve jsem zkoušel i nastavovat priority pro připojení k té či oné síti, ale nepozoroval jsem zlepšení, ale třeba se tu najde někdo zkušenější, také se rád přiučím (ač bych problém doporučil řešit jiným způsobem)S pozdravem

Funguje přiřazení adresy LAN z DHCP routeru? Projde ping na GW (router)? Nekolidují adresní rozsahy WiFi hotspotu a routeru?https://superuser.com/questions/708716/set-lan-...

Co je na tom zvláštního? Stačí nastavit správně metriku. Wifi-kartě nízkou hodnotu a kabelu vysokou. Pak poběží přes kabel komunikace do místní sítě, vzdálené sítě (internet) obslouží wifi-karta přes svou výchozí bránu.

Metrika s tím nemá co dělat. Respektive není třeba do ní zasahovat. Connected sítě mívají vždy přednost před sítěmi za nějakým routerem. Navíc problém se jeví být opačný. Po připojení metalické sítě je sice tiskárna dostupná, ale není dostupný internet přes WiFi. Viděl bych to tak, že router přes který je tiskárna připojená, má nastavené DHCP a posílá adresu default gateway, která ale neikam nevede, protože router nemá připojení do internetu. No a když se sejdou dvě default gateway na jednom počítači, dostane přednost ta přes rozhraní s lepší metrikou. Tedy obvykle metalický port. Takže to chce na routeru smazat default gateway z nastavení DHCP serveru a bude všechno fungovat.

Zdravím, pomohlo mi vtedy prenastaviť tú metriku a išlo to výborne. Ale zrejme aj vaše riešenie by bolo správne, no už to nemám ako overiť. :)