» Poradna » Web a internet

Internet na chatě

Zdravím,za měsíc jedu s přáteli na týden na chatu, kde není internet, který by se nám, ale na horké letní večery docela hodil.Proto jsem se začal poohlížet po nějakém datovém řešení, ale všude jsem našel jenom měsíční paušály se směšnými 2-10 GB, což nám vystačí možná tak první den (celý den hudba, občas film apod.).To si opravdu nelze koupit kartu třeba za 500 kč, zapojil ji do mobilu/noťasu a na určitou dobu mít neomezený internet? (nebo aspoň 30-40 GB)Přeci si nebudu kupovat měsíční tarif, abych ho po týdnu zrušil :DProsím o nějaké tipy, děkuji.

Odpovědi na otázku

Za 99 Kc na den, 3 Mbit/s (takze nevhodne pro video), mozne i na Twistu."NEOMEZENÝ INTERNET V MOBILU NA DEN"https://www.t-mobile.cz/dcpublic/Cenik_sluzeb_T-M... Nebo si poridit bez zavazku datovy tarif Mobilni internet 30 GB (objednat pres net, prevzit od kuryra) a do 14 dnu sluzbu vypovedet.Nebo si u T-Mobile pujcit modem se SIM na zkousku signalu (tyden by mel byt OK), pokud tyhle zapujcky jeste umoznuji (driv to slo) - plati se jen zaloha, kterou po vraceni modemu T-Mobile vyplati zpet. Tohle je bezkonkurencne nejlevnejsi varianta.

Nebo jako slušně vychovaný jedinec místo zneužívání zákonů si buď Internet a vůbec výpočetní techniku odpustit, nebo si soubory přinést na externím médiu.Dříve ani Internet nebyl a lidé se dokázali zabavit také. A často mnohem hodnotněji.

Sorry jako... takovéhle moralizování fakt miluju... Tazatel chce radu jak pořídit připojení a místo toho se dozví, že se dříve lidé dokázali taky zabavit... aneb já o voze, ty o koze...

Vítej v realitě "konkurenčního" prostředí dle českých operátorů :) Smůla, na tohle žádné solidní a korektní řešení neexistuje.

tak mobilní net je prostě omezený. Je problém si hudbu a filmy vytipovat dopředu a s patřičnou rezervou (něco navíc) nastahovat a vzít s sebou na disku? Takhle to děláme při cestách běžně už léta - tehdy na nějaké streamy a online videa mobilní net nebyl ani náhodou.

Copak nejde uzavřít smlouvu na dobu neurčitou a okamžitě ji s 1měsíční lhůtou vypovědět?Některé služby lze také do 14 dnů vrátit, nezaplatíš pak ani celý měsíc.Řešení je spousta. Otázkou je pokrytí na té chatě

Když už bez toho na chatě nevydržíte, nebude lepší si to stahat předem na externí disk?

Tak mne napadlo, přímo v hlavě, když se ten týden nebo na jak dlouho tam jedete neobejdete bez internetu (zdržím se komentáře na téma, proč si nevymyslet program bez internetu - jednou jsem četl dotaz, že nějaký šmudla si chce s kámoši posedět u ohně a shání počítač aby si mohli pustit nějakou muziku, NO COMMENT), proč jedete zrovna na chatu bez internetu a ne někam, kde internet nabízejí.