» Poradna » Web a internet

Internet laguje.

Ahojte. V poslední době pozoruji velmi zpomalené reakce/lagy při kliknutí na internetové odkazy a to i zde na Živě. Někdy trvá i 10-15s, než prohlížeč stránku načte. To samé u připojení k firemnímu mail serveru. Přitom test rychlosti vyjde docela normálně (59/48Mb/7ms). Nepozorujete taky v poslední době nějaké anomálie v tomto směru? Stolní PC, připojené přes kabel.

Odpovědi na otázku

Ahoj. V poslední době nepozoruji velmi zpomalené reakce/lagy při kliknutí na internetové odkazy a to ani zde na Živě. Nikdy netrvá 10-15s, než prohlížeč stránku načte. To samé u připojení k firemnímu mail serveru. Test rychlosti vyjde docela normálně. Taky nepozoruji v poslední době nějaké anomálie v tomto směru. Stolní PC, připojené přes kabel.P.S. 1. Co bys asi tak chtěl slyšet za radu, když jsi nic konkrétního neuvedl?Problém hledej: a) v PCb) v routeruc) u tvého ISPOdpověď byla editována s použitím formy "řeči tvého kmene".

Děkuji za vyčerpávající odpověď. Chápu to tedy dobře tak, že pokud jsou naměřené rychlosti a ping v pořádku, ale přesto je odezva pomalá, může být závada v PC, na routeru a nebo u ISP. Ale přesto, není možné z naměřených hodnot vyloučit např. závadu na PC nebo routeru či provést nějaký další test?

Ahoj. V poslední době nepozoruji velmi zpomalené reakce/lagy při kliknutí na internetové odkazy a to ani zde na Živě. Nikdy netrvá 10-15s, než prohlížeč stránku načte. To samé u připojení k firemnímu mail serveru. Test rychlosti vyjde docela normálně. Taky nepozoruji v poslední době nějaké anomálie v tomto směru. Notebook, připojeny přes kabel.

Děkuji za vyčerpávající odpověď. Chápu to tedy dobře tak, že pokud jsou naměřené rychlosti a ping v pořádku, ale přesto je odezva pomalá, může být závada v PC, na routeru a nebo u ISP. Ale přesto, není možné z naměřených hodnot vyloučit např. závadu na PC nebo routeru či provést nějaký další test?

Asi bych začal kontrolou nastavení DNS a manuálním digem pro otestování. Některé browsery mají nástroje pro profiling, kde se tráví čas. To by mohl být další krok. Pak podle výsledků diagnostikovat dál. Problém s routingem? Problém s MTU? Všechno je možné — od toho je ping s různými velikostmi paketů atd.Ten předpoklad, že se podělal celý internet, jenom ne tvoje síť („Nepzorujete taky…“) je fakt vtipný. Máš to rozbité. Hledej chybu u sebe, ne ve zbytku světa.