» Poradna » Počítačové sítě

Internet jde, ale aplikace co potřebují internet nejdou

Zdravím, potřeboval bych poradit. Asi před 6 dny mi přestali jít aplikace/hry které potřebují internet. Přitom mi ale internet jde.. normálně volám s klukama na skypu a jsem na Facebooku, ale Aplikace/Hry jako Steam, Origin, Teamspeak, League of Legends, Counter Strike mi nejdou.. Nemá prosím vás někdo s tímhle zkušenosti? Díky za odpovědi :)

Odpovědi na otázku

Nemajú interné nastavenie napr. proxy a pod.?

Projížděl jsem to a nic takového jsem nenašel, takže nejspíš né :(

Firewall. Pozri sa do neho a povoľ výnimky tým app. 1.x sa OS pýta a ak nepovolíš, viac sa nepýta a app nemá prístup na network

Všechny ty aplikace jsou ve firewallu povolené a žádná změna :/

Vystav někam výpis příkazů "ipconfig /all" "route print" a obsah souboru %systemroot%\system32\drivers\etc\hosts Snad z toho bude něco poznat.

Podívej se do "Centra síťových připojení..." , jaký je nastavený typ sítě - občas se po restartu přepne na "veřejná síť", probíhá tam jakási autodetekce, pak firewall blokuje skoro fšecko.Přepni síť na domácí nebo firmení, zkontroluj jestli jsou povolené výjímky firewallu a je zapnuté zobrazovat dotaz při blokování aplikace. Když pomůže dočasně vypnout firewall, naklikej ručně výjímky pro programy co chceš rozchodit.

Ahoj Dominik , pomohlo ti něco ? vyřešil si problém ? mam ten samí a nevím co s tím nic nepomáha..

Čau, chci se zeptat zda jsi přišel na to v čem může být problém, mám ten stejný totiž
Děkuji za případnou odpověď