» Poradna » Počítačové sítě

Internet Express? páteř? - víkendový výpadek ?

 |   | 

Zdravim už druhý známý se na mě obrátil z radou, co je s jeho připojenim, že jim to od pátku nejde.
Oba mají ADSL od Telekomu přes modem.
Ze začátku jsem měl podezření na nějaké zavirování, blbý modem, sníženou rychlost po přešvihnutí limitu, ale bohuže to nebude na straně klienta nebo FUPu.
Pc naváže spojení, ale většina služeb je prakticky nepoužitelných. Připojení je velmi pomalé tak do 20kbs, ping od timeoutu do 2000ms. Přes traceroute sem se dobral k tomu, že připojení blbne až za třetím až čtvrtým přeskokem.

Na helpline žlutého co je za problém ani nevolám, protože pochybuji, že by mi neřekli něco užitečného. To je od té doby, co se mě tam jedna pracovnice snažila vysvětlit, že Mozillu nepodporují a ať používám Outlook (na Linuxu ).

Ví někdo a nějakém oficiálním výpadku nebo problémech? Co jsem koukal tak po zprávách tak jsem si ničeho nevšim a mě samotnému GPRS/EDGE jde normálně.

Odpovědi na otázku

 |   | 

Mám podobný problém od neděle 12.3. Počítač se připojí, down jede normálně, ale up je neměřitelný. Ven dostanu (jen když vypnu NIS) maximálně 1,5 řádku e-mailu, jinak je akce zrušena nebo vyprší platnost stránky. Limit jsem nepřešvihla, počítač jsem oscanovala NISem a SpyWarem. Protlačit data ven se mi nedaří ani přes Total Commander. Poruchu jsem nahlásila na Telecomu, ptala jsem se jestli mají nějaký výpadek, ale tvrdili, že ne, a žádné kokrétní rady ani pomoci se mi nedostalo. Cose děje??

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět

Související témata: Páteř, Výpadek, Zavirování
Určitě si přečtěte

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

** Portál občana už funguje, vyřídíte na něm první požadavky ** Funkce se budou postupně rozšiřovat ** Web je docela moderní a přehledný

David Polesný | 66

Nový iPhone a další novinky Applu: sledujte, na co se zase budou stát fronty

Nový iPhone a další novinky Applu: sledujte, na co se zase budou stát fronty

** Apple dnes představuje nové produkty v čele s novými iPhony ** Nemusí zůstat jen u telefonů, čekají se i další novinky ** Úvodní přednáška začíná v 19:00 našeho času

David Polesný | 57

Modelářský zázrak: Maketa raketoplánu Columbia, která létá jako skutečná raketa

Modelářský zázrak: Maketa raketoplánu Columbia, která létá jako skutečná raketa

** Model raketoplánu Columbia od českého konstruktéra umí i létat ** Obdivuhodný model si vzal 1600 hodin práce ** Podívejte se na fotografie ze stavby a prvního letu

Karel Jeřábek | 20


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku