» Poradna » Počítačové sítě

Internet Exlorer 8 - zabezpečení - server nelze přidat mezi důvěryhodné.

Windows 7, 64b., CZ, Home ediceInternet Explorer 8 -> Nástroje -> Možnosti Internetu -> Zabezpečení.Když se snažím přidat web do (jakékoliv) zóny, napíše mi to:Při nastavování domény došlo neočekávané chybě. Tento server nelze přidat.Podle nápovědy správce domény zakázal zásadami skupiny tuto možnost.Máme ale HOME vydání, kde není k dispozici editor zásad a netuším, zda tu vůbec zásady fungují.Neznáte prosím někdo řešení ? NIkdy jsem počítač k doméně nepřipojoval - u HOME to ani nejde !https://picasaweb.google.com/lh/photo/Iw1fQtlC024oLlZP... Díky za každou radu, přece nebudu přeinstalovávat celá okna !Ivo B.

Odpovědi na otázku

Máš mít úplnou zálohu z doby po instalaci, otázka 7GB. Určitě máš něco s OS. Nepoužíváš doufám programy na tzv. čištění PC, tedy řízenou likvidaci chodu? Jinak lepší než popis, je sem dát screen, obrázek někdy vydá za tisíc slov.

Opravdu nemyslím, že by mi taková rada pomohla...

Pro příště, nyní ti nepomůže. Jo a já na +/- nehraju, mám raději slovní vyjádření, ano!?! A pokud si něco provedeš s OS, nebo zanedbáváš jeho údržbu, není to moje chyba.

Takže asi tak:Mám problém a musím ho řešit. Většinou mi pomůže strýček Google, tentokrát ne Asi podruhé v životě jsem zkusil podobnou poradnu ....Mám hlavu v jednom kole z příprav na zkoušku a rada, že si mám přeinstalovat okna mě může jen namíchnout (velmi slušně řečeno) - ještě navíc když jasně napíšu, že to pro mě není řešení !!!Když nevíš, tak prostě na dotaz nereaguj. Děláš to totiž jenom proto, aby sis nahonil ego !

Jednou z možností je, že jsi měl nainstalovaný antivir (McAffe), který to zablokoval a nefunguje to ani po jeho odinstalování. To by se muselo do registrů...Pokud jsi tam neměl takový nevymáchaný antivir, podívej se, jak máš nastaveno UAC a co píše Prohlížeč událostí, nejspíš sekce Systém ev. Zabezpečení.

Bingo - McAffe kdysi byl a odistaloval jsem ho !Do registrů půjdu rád, ale nevím kam a co tam změnit...UAC je výchozí, v událostech jsem nenašel nic, co by s tím mohlo souviset.

Aha, tak McAfee.Přesný postup nemám.Jako první bych v regeditu vyhledal všechny výskyty McAfee a vymlátil je ven.Doufám, že jsi v registrech už někdy byl.

Možná ti pomůže McAfee Removal Toolhttp://service.mcafee.com/FAQDocument.aspx

To jsem právě zkusil a nic. Nicméně děkuji za snahu !!!

Pokud používáš doplňky IE, zkus to bez nich.Dále můžeš v možnostech IE v zabezpečení obnovit úroveň všech zón.A na kartě Upřesnit Obnovit explorer do výchozího stavu.

Doplňky nepoužívám.Na kartě "Upřesnit" nejde nic měnit, všechna tlačítka jsou zešedlá a nedostupná.Dole je poznámka "Některá nastavení sjou blokována správcem systému" a k tomu v nápovědě povídání, že je to důsledek aplikace zásad skupiny.

Tak to sorry, ale ego nemám potřebu si honit na takové pitomosti. Kompletní záloha OS a data na jiném HDD než je OS je základ. Kolik času strávíš na tom, že hledáš řešení a není to vůbec nutné? Zálohování patří k údržbě PC, právě kvůli takovým hovadinám*! Obnova by ti trvala do 10 min. a měl bys pokoj, nyní se tak max. můžeš hrabat v registru, ale když tě to baví prosím. Já řeším takové věci jinak a efektivně.* Tvůrce OS ti říká, zálohuj si ho, hned po instalaci, plus si vytvoř opravné médium. Výrobce disku tě hned na stránkách informuje, rovněž že spoleh není a zálohuj vše o co nechceš přijít.Měj se, a štastné hrabání v systému. Myslím to upřímně.

Standa to taky myslel upřímně! Ale moc lidí ho za to rádo nemá