» Poradna » Počítačové sítě

Internet doma, jak ho "zabecpecit" kvuli detem

Zdravim,tak už máme doma rychlý(nostop,wifi) internet ,ale taky 3 dospívající děti + časté návštevy jejich přátel apod...Byl bych nerad kdybych přišel k počítači a tam běželo něco jako freefoto. Jak mám zamezit navštěvování těchto stránek ? Prohlížečem to nevyřeším - mám IE i Mozilu a děti si můžou nainstalovat jaký prohlížeč chtějí... P2P sítě jsou porna taky plné ...Jak mám archivovat histoii provozu... ? stačilo by mě vědět co si prohlížejí... jaký soft doporučujete ? Snad nebude potřeba proxy server... Ach jo, net je dobrý sluha ale zlý pán a zabíjí to čas.

Odpovědi na otázku

Ježíš, tak ať si to porno prohlíží. Kde je problém?

No a co? Peníze to nestojí, na rozdíl od kupování pornočasopisů.

Rozděl pc na uživatele a nepovol jim net jako administrátor.

cas otevreni freefoto.cz s timto zabezpecenim se pohybuje kolem 2minut, hned to nabootujou live distribuci linuxe....(ani bych se nezdrzoval s mazanim admina...)

"Dospívající děti"kolik jim je let?Dnešní děti kolem patnáctivědí o tom,o co mají zájem mnohem víc než starší(naše)generace.Čím víc zákazů,tím je to víc láká.Je lepší jim dodat další informace o úskalí daného problému.Tak si mohou sami rozhodnout co je správné a co ne.Když nenajdou informace doma na Pc,tak je najdou na jiném.S tím nic neuděláme....

Proč jim to zakazovat??? Já bych řek že je to většině spíš prospěšný, ne ??? Nemusejí přece žít v tabu, jako minulé generace. Kdyby nebyli ještě dospívající, ale když dospívaj, tak o nic nejde.  Spíš si dej pozor ať ti tam nestáhnou haldy virů a spywarů- to si zabezpeč než nějaký pitomý porno. Tomu se stejně nejde pořádně nedá zabránit- vždycky se dá najít cesta .

Preboha... v dobe ked sa u vas legalizuje prostitucia, chces deckam zakazovat cucat na porno? :) Ked ho nebudu mat doma, pojdu sa nanho pozriet ku spoluziakovi, ktory ma doma liberalnejsich rodicov (a na dvd si donesu napalene 4 giga pecka). Alebo rovno pojdu za stetkou. Som zvedavy ako chces bojovat proti tomu, aby neskusali drogy, nepili alkohol a pod. Je to vsetko o vychove - ak si ju zbabral/zanedbal, mas smolu. Nejake proxy riesenia su ti teraz uz houby platne...

Spíš zabezpečte sebe, abyste neměl tak nesmyslné nápady..

Hele co je to za ty 3 deti co mas doma ??????? Ti je prinesl cap ? Tak je nech laskve na to MRDANI koukat, komu tim prospejes kdyz to zakázes ? Jsi zdravej ? Jeste bych byl slusnej kdyby jsi napsal ze jïm zakazes porno , ale po vete : ""stačilo by mě vědět co si prohlížejí"" Nevim co mam delat, protoze poslat te do pici asi nestaci.... REKNI MI JEDEN JEDINE DUVOD PROC BY DETI 4roky+ NEMOHLI KOUKAT NA PORNO ????

No ono do určitého věku fakt není dobré, aby svištikoukali na video, kde černoch drží holce zvrácenouhlavu za vlasy, strká jí péro až do hrtanu a holka se pakz toho málem pozvrací. Na druhé straně každá snaha marná, cestičky se vždy najdou.Ale raději bych alespoň do 13 let cenzuroval, alespoň blokováním v IE.

PROC ?  jakej je rozdil mezi strkáním pera do krku a podáváním si ruky ? // to ze spolecnost rekla tak a tohle je sproste a hanebné nemeni nic na tom ze jde o styk dvou cásti tela dvou lidi . :nic  vic //jeste dve veci :a) moje bejvala holka rekla o sexu synovi v 6ti letechb) a jeji dcera si tam strkala v 4letech baterky: jako kazdy clovek onanuje nejvice kolem veku 4let (!)

No je pravda že do určitého věku je to dobrý omezovat..... ve 4letech to nebude to nejlepší. Myslim ale, že mladší to stejně zatim ještě moc nazajímá-než 11-12 (ale hranice se snižuje). Ale vzhledem k tomu že ,,dospívající děti, tak tim beru 12 až 18let. A tam fakt nevidim důvod

 nedavno jsem byl u  doktorky a byla tam jedna 12ti letá tehodná holcina .... myslim ze mela v TV o sexu videt dost veci driv a vedet toho vic ...a jeji bratr taky :D

Já jsem hodně volnomyšlenkářský, ale přece jen bych vidělrozdíl mezi strkáním péra do krku a podáváním ruky. U malých děcek by to fakt mohlo mít nepříznivý vývoj na psychiku.Ovšem to jen teoretizuju, děti nemaje. Patrně bych pak na problematikublokování porno stránek měl mnohem přísnější názor.

to jsou předsudky kdyz v tom vidis rozdil..."nepříznivý vývoj na psychiku"?? no nevim, ale me docela vzalo kdyz mi rekli ze zadnej Mikuláš neni.....meli na me vybalit rovnou ze je to picovinaa to same to bude s capem...

Já prakticky žádné předsudky nemám,obvlášť v oblasti sexu, jen fakt tu jsou určitéhranice, které bych z ohledu k dětem nepřekročil.Nechal bych jim dětství, jak je, však vůbec o nicnepřijdou. Mikuláš a spol. je v tomto případě trochu odtažité, myslím.

Pořádná Poradna |  |

Nojo, AZOR, známý zastánce dětských práv. Počkej, až bude mít svoje raubíře a budou mu rozebírat bejvák napadrť, tak uvidíš, jak otočí. Přejme mu těch capartů aspoň 10, ať si užije.

 jestli mi nekdo z mejch deseti capartu rekne v 9ti : "Tati pod se s nama divat na freefoto.cz" , reknu mu : "Ne, promin ale mam toho moc do práce" ... a pak se zeptám jestli ostatnich devet deti ma na co koukat nebo jestli mam obednat nejake pornocasaky ..""Nojo, AZOR, známý zastánce dětských práv"" : od 12ti jsem rikal : "chci bejt dospelej, same vyhody..." od 16 ti jsem rikal "nechci bejt dospelej, nechci bejt jako ti vypadlani curaci"............... no a v 18ti jsem sel poprve volit : a volil jsem podle toho kdo mel symapticke jmeno, povolani ...... V den mých 18narozenin jsem mohl zacit ridit auto, chodit do bordelu, volit ....den pretim nikoliv: Otazka pro chytré hlavy : dospel jsem fyzicky a psychicky za tento den, nebo nikoliv?Ted mi serou ty hlásky na netu : 13+ vetsina registraci? a to jako proc ? fuck of....Jo a jeste jedna vec : Nedavno se ptala holka tady na zive  jak zakazat detem net, tak jsem po ni vyjel .... a ver nebo ne, ale ted spolu chodime A vubec jdu si lehnout. Vsichni stejne vime, ze aby byl svet v poradku tak by nám mela vladnout Marta Jandová ... a dokud tomu tak nebudetak svet bude takhle zkurvenej a diskriminovat deti.

Komentovat to celkem nebude třeba vzhledemk pokročilé noční hodině a pravděpodobnému stavu.Dneska jsem náhodou o chlup střízlivější, než ty  Ale za chvíli to taky nemusí být pravda

Tak pro 4 leté děcko porno určitě ne, ani pro 8 leté ani pro 10 leté. Se zeptej nějakého sexuologa, že toto není pro zdravý psychický vývoj vůbec dobré. Navíc, ty kdyby jsi to tomu děcku umožnil, tak se určitě dopustíš trestného jednání paragraf Ohrožování mravní výchovy mládeže.Nehledě na to, že když to malé děcka uvidí na videu, tak to potom určitě budou chtít zkoušet a takové sexování v 8-10 letech asi taky nebude zrovna moc košer.

a) nebudou mit s kym to zkusitb) kdyz jo, tak se to asi bude libit oboum - ver nebo ne ale sex se v kazdem veku delaj jen kvuli tomu ze se to libi oboum.c) aby mohli mit dite musej fyzicky dospet : a to je POZDEJS nez psychcky, kde se rozhodnou jestli uz chtej nebo nechtej mit dite.(vsimni si ze jsem napsal rozhodnout, nikoliv, ze dite neni vhodne v tomhle veku ).d) mou rodicovskou povinnosti nebude filtrovat obsah www prohlížených synem. Syn za to nemuze být trestán protoze je nezletili a ja o nicem nevim

a, Ne ?! Příjde k němu kámoška, budou samí doma, se budou nudit a.. už nebudu dál pokračovatb, že se někomu něco líbí neznamená, že to potom nebude mít negativní důsledkyc, irelevantní jestli můžou z toho mít dítě nebo ned, tvojí rodičovskou povinnosti je nezahálet při výchově dítěte a neumožnit mu vést zahálčivý život

a)klidne pokracuj... b)jake negativní dusledky? JEDEN JEDINEJ KONKRETNI.c) no to neni, sex se dela jen z techto dvou duvodu.d) 10 let tu byl zákon, ze se v hospodách nesmí podávat pivo(!) od roku 1989? nebo tak nejak. A dodrzoval to nekdo? Ani nevis ze takovej zakon byl, vid? A sakra pamatuju si jednu vetu z obcanky, mezinárodní právo :"Mužu si delat na svete co chci, pokud tim neposkozuji cizí majetek ci jiné osoby"

a, pokračovat už se mi nechce, ale když jinak nedáš.. Tak tedy bude doma s tou kámoškou, vzpomene si na to nedávno schlédnuté porno, možná to i zapne před ní, uvidí tam ty scény, a teoreticky už se může něco stát. To nehrozí jen když příjde kamarádka, ale může to být třeba i kamarád, uvidí tam nějaký orální sex, tak chuť poznat nové a chuť experimentovat je může dohnat k tomu, že to co viděli na tom videu, udělají ze zvědavosti i ve skutečnosti. Nevím jak moc to je pravděpodobné nebo ne, ale určitě to není vyloučené.b, Se na to zeptej nějakého sexuologa jaké to může mít negativní důsledky, i když ty to stejně asi moc nepochopíš, a pořád budeš mluvit to svoje c, nechápu, sex se dělá jen z důvodů plození? Od kdy??d, to s tím tak moc nesouvisí.

a) stane se sex , no to je teda spadne (ironie). Kamarád : bud chtej oba je to ok, nebo chce jeden a je to znásilneni a patří to nekam jinamb)nemam vlastniho sexuologa, promin.c) ne myslel jsem kvuli tomu ze je to fajn....a to mnozeni takyd) jen rikam ze je spousta zakonu padlejch na hlavu :v Realu se smi mrdat od 15ti ale pornocasaky se prodvaj od 18ti. V sesnacti mi odsoudej za vrazdu, ale volit nemuzu.....

jasně sex v 9 letech je naprosto v pořádku (ironie)

ted jsi mi skoro nazval pedofilem pritom mam jen jinej nazor na vec.Pokud vim tak jsem se puvodne bavili jen o prohlizeni porna...

no jo prohlížením porna to začne, a na konci už to není jen prohlížení

no jo no, to se stává ....Jinak ty jsi ten typ s ti San Andreas vid? Zabijenim tam to zacina .... a na konci uz neni jen San Andreas, nebo ano ?

Jasně, kup jím pornočasáky a potom si užívej s cigánama v krimu.

BTW, ta 12ti letá holka určitě dohromady nevěděla,jak k tomu přišla, bych si tak tipnul.

vedela, rodice byli o prázdninách pryc a deti se nejak bavit museli

Vidíš a to je právě ono, kdyby nesledovali tuny porna, tak se třeba nic takového ani nestane

To nemá cenu nejak blokovat.Stejně to neuhlídáš a když tak si pustí porno u kamaráda na videu.A mladší děti ještě o tom nemají páru a když na to náhodou narazí tak se nic neděje většina jich tsi prohlídne pár obrázků a přestane je to bavit, no a v dospívání už jim to zase neublíží tam by to zase chtělo nějakej odbornej výklad aby si nemyslely že každý má přirození dlouhé 1m atd.....Jinak čím více to budete zakazovat tím více to budou vyhledávat.Jinak není škodlivé na internetu třeba stránky jak vyrobit atomovou bombu atd....nebo například hry tam je krváků a sekání hlav

Ještě doplním než hlídání stránek tak pohlídat aby u toho neseděly celé dny - třeba určit čas atd....A co si budou prohlížet nechat na nich.

no, podle mého názoru existují určité hranice (každý je má jen v hlavě a různě posunuté - viď Azore), za hranici považuji to co momentálně pokládá většinová společnost za  "přirozený sex"  - tzn. muž - versus žena  a podobného věku a bez různých "technických pomůcek" .- toto, myslím, dětem neuškodí. Horší jsou pak záběryj, které tuto hranici překračují  - myslím, že na takové úchyly není pěkný pohled a nevidím důvod, proč by na to měly děcka čumět. Sice podle Azora je strkání péra do zadku kobyly to samé jaké podání cukru kobylce - je to také jen kontakt dvou orgánů, ale až bude Azorek starší a bude mít své děti, tak mu to možná dojde, nebo také ne.

Jako obvykle všichni kecají, ale jaksi mimo mísu. Tyhle žvásty si piště někam do Blesku, tady je poradna, tak raďte, ale k věci.Před časem jsem to řešil českým softem jménem Hlídací pes nebo tak nějak (nevím jestli to ještě existuje). Běžel zcela neviditelně na pozadí, fungoval keylogger, historie stránek a navíc uměl blokovat stránky dle klíčových slov. Zatížení systému se zvětšilo jen v řádu % a to bylo na P3 500 MHz.

grrrr, Deti : editace registru offline, smazani hlidaciho cokla / ci jeste lepe nabootovat linux/dos a smazat ten pitomej program ...

Ne kazde dite umi editovat registr, ne kazde dite umi nabootovat Linux. A kdyz jeste k tomu nevis, ze tam ten Hlidaci pes je tak svym zpusobem to moznost je a celkem spolehliva.

Strčit "hotové" CD s live distrem Linuxu/Slaxu, nabootovat z CD a napsat "root a "toor" zvládne kdekdo. Pokud děckovi freefoto nepojede - ucítí nějaký podraz (např. toho čokla) a bude se snažit jej obejít.

Samozrejme ale autor dotazu chtel alespon vedet co se deje na jeho compu. A na to je Hlidaci pes vynikajici. Deckovi freefoto pojede, neuciti zadny podraz, rodic se o tom dovi a zavisi pouze na nem jak se zachova.

NE TO JE ROZDIL, AUTOR NECHTEL VEDET CO SE DEJE NA JEHO KOMPU, ALE CO DELAJ JEHO DETI.to co jsi napsal je jeste vetsi svinarna : radeji kdyz mi nepojede porno, nez kdyz mi bude rodic sledovat co delam. A timto zdravim babicku, která se mi snazila sledovat, kdyz jsem mel rande Babi: mela by jsi bejt nenapadnejsi nebo alespon rychlejc bechat, kdyz uz te nekdo zpozoruje

Ježíš, je důležité vědět co dělají děcka na PC, a aspň mírně to kontrolovat

chces facku?

Jo a za co? Ježíš ty až budeš mít děcka tak ty špatně dopadnou, budou si moci dělat všechno co chcou , nic jím nebudeš zakazovat, budou to rozmazlení fracci. Tudy cesta nevede.Taky je třeba to kontrolovat z toho důvodů, jestli na tom internetu nedělají něco nebezpečného, třeba psaní si s nebezpečnýma lidma, neříkám stát mu za zády a kontrolovat ho, ale minimálně se ho občas zeptat na zážitky z internetu, nebo občas mu nahlídnout na obsah obrazovky je OK. Navíc odborníci se shodují v tom, že PC s přístupem k Internetu do dětského pokoje moc nepatří.

"třeba psaní si s nebezpečnýma lidma" to neni nebezpecne, Londyn neba problemy kvuli lidem co si pisou maily na internetu, ale kvuli tem co jdou ven ....Odbornici by taky rekli ze azor neni normlani... vzdyt jde jen o pochopeni a toleranci...

"třeba psaní si s nebezpečnýma lidma" to neni nebezpecne, Opravdu ne ?!?až se někdo tvojeho děcka bude na chatu vyptávat na různé prasárny a bude si chtít domluvit schůzku , tak potom asik změníš ten názor.

Ano a to presne jde. Rodic by mel vedet co delaji jeho deti. To ze ty jsi vyrostl jako drivi v lese jeste neznamena, ze ostatni rodice nechteji a nebudou sve deti vychovavat. A jak je maji vychovavat kdyz nevi co jejich deti delaji? A samozrejme jim to jen tak samy nepovi.

"A jak je maji vychovavat kdyz nevi co jejich deti delaji?" : to jsi i trosku poslal nekam jinam, je VEDET a VEDET, jako otec musim vedet zda je v nejake sekte, jestli ho nevyhodili ze skoly, jestli nekrade ...Ale pokud mi nerekne ze sleduje porno nebo ze si na netu pise s nejakou holkou z kuvajtu.... tak co?

Ty jsi opravdu velmi chytry kluk. Kolik uz jsi vychoval deti?

Povolit bootovani jen z HD a zaheslovat BIOS.

Kecas, nedostanes sa ani cez bios k nabootovaniu.

to je fakt, ze by mi dost prekvapilo kdybych otevrel CASE a nebyl by tam baterka ani jumpry na reset biosu

Jestli ti to nekdo nerekl, tak vetsina kisen se da zamknout.. at uz klasickym visacem nebo specialnim zamkem.. zkus ho otevrit bez nasili.. v tu ranu to dotycny rodic pozna a sereze toho parchanta tak, ze si tejden nesedne.. krom toho, ze z jeho kapesnyho se koupi novej zamek..

Jenze tím to heslo zjistit nedokáže. Jen smazat a to rodič jaksi pozná.

Jsem učitel na druhém stupni ZŠ, tzn. že pracuji s dětmi 11-15 let (ačkoliv 15 leté děti, už se dnes za děti ani považovat nedají - ale to je věc názoru a přístupu). Učim informatiku. Podobný problém jsem řešil na školní síti - ovšem z poněkud jiných pohnutek - správa školních počítačů si vyžaduje, aby děti neměly přístup na určitý tip stránek kvůli různým druhům virů, trojanů apod. Nicméně jsem nakonec zvolil jinou cestu, než na proxy serveru natvrdo zakazovat stránky s určitou tématikou. Prostě jsem si se všemi lidsky promluvil (a mimo jiné jim řekl, ať si to nechají na doma). Myslím, že rozumná domluva byla mnohem účinnější než jakékoliv filtrování obsahu stránek. Za celý školní rok tento zákaz porušili pouze 2 jedinci (z celkových 6-ti tříd po cca 25 dětech, tj. 150 dětí). Co myslíte, kolik dětí by na různé porno stránky lezlo, kdyby byl přístup filtrován - kolik z nich by to zkoušelo a snažilo se filtr obejít???Když si děti doma sami nestáhnou péčka z internetu, potom si ho přinesou na CD nebo DVD - mění si ho ve škole stejně jako jiné filmy nebo audia. Má smysl jim to zakazovat? Asi ne... alespoň něco pak budou umět, když už ne číst, psát a počítat ... koneckonců není to snaha všech našich vlád : zvýšit porodnost? hauwgh

a) jsi velmi rozumnej pedagogb) takovej uspech to zase neni, kdo by lezl na porno ve skole? Vzdyt je to naprd, kdyz se pri tom nemuzes vyhonit nebo hodne spatne..Osobne znam jen jednoho, kterej chodi na pecka ve skole: Timto te zdravim Drobku :D

kolik z nich by to zkoušelo a snažilo se filtr obejít??? // copak to, ale kolik deti by to obeslo

Žádný filtr není stoprocentní, to víme všichni. A já prostě nemám čas ani náladu sedět na serveru a kontrolovat logy a výpisy a zakazovat přímo jednotlivá IP. Proto domluva, že ...

By ses divil, hen tu na škole, patří stránky jako www.freefoto.cz nebo www.freevideo.cz k nejnavštěvovanějším.

Zvláště pak v kabinetech, že ))

V kabinetech to nevím na co koukají  pedagogové, ale v učebně je to tak, jak jsem napsal

Banda zvrhlých studentíků :)) Nic se nezměnilo ...

jak muze nekdo koukat na porno, kdyz si ho tezko u toho vyhoni? Ja honim porad a mockrat denne ale ve skole jsem to snad pratikoval jen mockrát o hodninu v prvni tride/ mozna i druhe: nastesti byla spolecnost taková, ze nikdo ze spoluzaku nevedel vo co gou a já taky ne. Ucitelka s tim moc nezmohla, a ja si uzival .(je snad neco lepsiho nez poslouchat scitani do 2Oti a pritom si strkat konec od pera (to byli jeste ty ingoustové) do mocove dirky?)Ale od te doby jsem si na brko nesahnul ve skole. Nechapu jak si nekdo muze prohlizet porno ve skole....

A proč by si nemohl někdo prohlížet porno ve škole? Každý třeba nehoní tak jak ty, sotva uvidíš nahou babu,a už musíš leštit havano.Konec od péra do močové dírky? To je zase co za úchylárnu?  Kdyby sis to strkal do pr.. tak bych to ještě i jakžtakž pochopil,ale takhle

Banda úchyláků tady ...

tak pak se omlouvam, jestli je porno k nicemu jinemu nez k honeni ....

Porno může sloužit taky k sexuálnímu vzrušení, to že někdo když ho vidí musí hnet začít honit, neznamená, že to tak dělají úplně všichni.

Jsem ve stejné pozici jako Vy, rovněž jsem to řešil domluvou, nicméně i přesto jsem nainstaloval proxy server s filtrací (sex, warez atd... za čtyři měsíce provozu jsem na síti nezaznamenal virus ani trojan).

Moralizovat, ani rozebírat okolnosti kolem nebudu. Tedy k věci - stačí zakoupit produkt Norton Internet Security - obsahuje velice efektivní parental filtr, který je navíc live aktualizovaný o nové stránky k filtraci. Nastavení tohoto programu lze zabezpečit heslem.Howk domluvil jsem.

Konecne clovek ktery se drzi tematu a nehoni si tu pero. Vid Azore?

stejně jako Lan602 Suite + Content filter

dneska uz to mam za sebou

krom toho, jsem vcera vypadal na zápal plic, tak se z toho dosávam a ucim matiku

Tenhle znáš ?Baví se dva ženatí chlapi :Už tě stará nachytala, jak si honíš péro ?Ne.Kurňa ty máš schovku !

Naomi 2.8.35 – freewarehttp://www.radiance.m6.net/setup-en.exe

tahni s tim někam !!! grrr

Pro archivaci provozu lze bezproblémů použít program Hlídací pes, který běží skrytě na pozadí a vypnout se dá jen zadáním hesla.