» Poradna » Web a internet

Internet "do zásuvky" a tarify

Zdravím, měla bych dotaz na někoho, kdo se v tomto vyzná. Potřebovala bych doma zařídit internet pro 2 uživatele (hlavně PC přes kabel, případně i WiFi a tím pádem mobil, tablet...). Doma už máme pevný internet (optika? asi?), ale s tím jsou jednoduše problémy a už je na něm uživatelů dost, navíc na něm běží O2 TV a ta se při vytížení sítě seká - proto chci internet "pro sebe" (vlastně pro 2). O navýšení rychlosti nemá smysl uvažovat, O2 v naší oblasti má jednoduše problémy. Napadl mě tedy internet, tak jako bývá na chatách atd., čistě jen modem v zásuvce, se sim kartou. Bohužel se v tom absolutně nevyznám a v nabídkách se ztrácím. Nevíte, co mám (a kde) přesně hledat? Popřípadě nějaké konkrétní tipy? Počítače budeme využívat celkem hodně, na studium, koukání hodně videí, nějak stahování a hraní- tedy celkem nálož dat. Nemám tušení jaký tarif zvolit aby to utáhl. Navíc budu mít doma vlastní modem, tak nevím, jestli jsou nabídky vždy jen s modemem, nebo ne.Děkuji za odpovědi :)

Odpovědi na otázku

Na to nelze odpovědět, příliš komplexní odpověď, ale ve zkratce:1) troufám si tvrdit, že nemáš optiku, ale VDSL od O2. Jakou rychlost?2) Kolik vás na tom vlastně dohromady je? Co znamená "uživatelů dost"?3) Pokud takovou krabičku se sim, tak jedině od nějakého operátora. S ním podepiš smlouvu a nech si vše, včetně modemu, poslat.Osobně bych ale o zrychlení VDSL uvažoval, protože to je pevný internet, většinou fungující bez ohledu na počasí. Moje zkušenost s těmi krabičkami je i taková, že ve starém baráku to rušili zdi a rychlost byla více než poloviční, než když jsem to vzal ven. Ale jsou lidi, kterým to běží, zvláště ve větších městech, kde je důraz na rychlejší sítě.Osobně bych zkusil najít nějakého WiFináře, zda neprovozuje u vás někdo nějakou WiFi. Možná by to bylo řešení, byť taky nebývá dokonalé, kabel je kabel.Osobně považuji za rozumný internet 100/100, to bych si představoval jako standard do každého baráku, jenže kdo to dnes má??? A když to má, zda to má stabilní? Na to, jak vláda hlásala před lety rozmach internetu a sítí, tak na všechno serou. Nebýt WiFinářů, tak mnohde ani není možné mít internet, který není jako z dob vytáčeného internetu. To je naprosto nevyhovující na všechny ty dnešní cloudy, 4K Youtube videa, hry, pracovní komunikaci, atd...Takže to chce hledat, nikdo nezná přesně situaci u tebe. Najít ale dobrý net, je fakt fuška a někde to prostě ani nejde. Šťastní ti, co slušný net mají.

Určite nemáš optiku! Ja mám VDSL 50 a bežia mi na tom 2 TV , PC a pár NB, tablet a zopár smarphonov /keď sú doma/ a žiadne sekanie . Skôr si zisti aké máš pripojenie , asi O2? Zvýšiť tarif na vyšší za pár korún je lepšie ako ťahať druhý internet do baraku .

WiFi s neomezenými daty tě přijde cca na 1000Kč měsíčně.

Asi záleží na místě bydliště. Ve městech je možností mnoho. exUPC/Vodafone, T-Mobile a jejich optika, Poda.Na TV v FHD kvalitě by mělo stačit 10 Mb/s Záleží jak internet vytěžujete dále, tak od 30 Mb/s - 100Mb/s v podstatě i rychlejší.Mně doma jede 300/20 od exUPC. V pohodě zvládám běhat dvě TV s 4K netflixem, teams schůzky a další traffic z mobilů a tabletů.

Mam takovy dojem, ze se snazite resit dalsim pripojenim neco, co byste mel resit poradnym routerem a racionalizaci LAN. Ale tezko rict, kdyz jste mnoho podstatneho ani nenapsal.

tak o2 tv se vytížením seká, ale to není způsobeno tvou domácností, ale tím, že se v tu dobu kouká spousta uživatelů jinde, typicky se tohle stávalo, když probíhal nějaký zajímavý sportovní přenos. To se kolikrát stalo, že ti televizní diváci ten přenos vůbec neviděli i když řádně platili.