» Poradna » Web a internet

Internet do zahraničí

Dobrý den, existuje nějaký produkt, díky kterému si vytvořím internet i na místě, kde není signál?

Odpovědi na otázku

Pokud tam není žádný signál ani kabelová přípojka, tak těžko. Ale třeba satelitní internet funguje (snad) všude. Jen se ti nebude líbit cena a rychlost.

nějak se k tomu internetu musíš připojit, takže jestli tam skutečně žádný signál není, tak máš smůlu. Celosvětově jde myslím připojení na internet přes satelit, ale je to pomalé a platit bys to nechtěla...

zase tak uplně nereálný ceny to nejsou, ale nevím co k tomu dávají za zařízení, jestli se to dá nosit sebou a tak..https://intv.cz/cenik-satelitniho-interne...

Záleží ktorý HOME XX myslíš , lebo HOME 10 je placebo , a o HOME 75 by som "nemal"zaujem ! Samozrejme + kúpa, alebo prenájom modemu s anténou !

jaky placebo ? pokud pojedes na 3 nedele na aljasku nebo na sibir, tak budes rad ze mas s sebou neco cim se jakkoliv spojis se svetem. Ty ceny jsou za to co to nabizi docela v pohode. Samozrejme to neni na to abys tim nekde u v Tatrach resil chvilkovou nedostupnost internetu..

já myslel tu přenosnou verzi, co můžeš použít kdekoliv. Kdysi jsem to někde viděl. Jelo to myslím přes Iridium, takže teoreticky se připojíš na net uprostřed Sahary. Ale pekelně drahé hovory, o datech nemluvě a samozřejmě to bylo dost pomalé.

Ale na druhou stranu ti jeden hovor v nějaké problematické situaci může zachránit život.

To uz je riadne od temy.

tak o tom žádná. Spíš jsem tím chtěl říct, že to není řešení pro internet na dovolenou na čumění na fejsko

Na Internet s Iridiem zapomeň, rychlost 2400 bit/s a platíš za každou minutu i když se nestahují data. Uprostřed Altantiku se mi asi na 40 pokus podařilo stáhnout jeden důležitý mail. Bez problémů funguje stahování předpovědi počasí, GRIB soubory cca 50 kB. Iridium je skvělý na tel. hovory, případně doporučuji Iridium GO!Pro profi použití je pak Iridium Certus s rychlostí až 1.4 Mbps (na bázi nové generace satelitů Iridium NEXT)https://www.navisat.cz/zapujceni-satelitniho-pri... https://www.bluesat.com/iridium-certus

Existuje, pronajmi si BGAN terminál .https://www.navisat.cz/pujceni-satelitniho-termi...

Jelikož Internet je celosvětová síť, tak by mě fakt zajímalo, jak jí jen tak v zahraničí vytvoříš.

Zacit se da s malem, on na nem hned taky nebyl pripojeny kazdy kdo ma diru do p.... to, az poslednich par let.

Ano, satelitní internet. Ale je drahý a pomalý.

Určite ! Satelitný internet to istí ! Ten si môžeš vytvoriť na celom svete , aj v Antarktíde! Aik na to máš, samozrejme. Ani ten Musk-internet nebude charita !

Musk-internet v podstate bude charita, protoze bude levnejsi nez soucasbej satelitni internet. A to o dost. Aby se jim to vyplatilo provozovat tak to musi bejt cenove konurencni s mobilnim internetem, takze predpokladam ze zaklad bude nekde koilem 10€ mesicne. Coz je za sat. internet v podstate charita.

 | ChromeOS Chrome 83.0.4103.119

Nevím jak v případě muskových satelitů ale obecně mají satelity oproti pozemnímu šíření signálu levnější provoz. Takže by ten internet být levnější mohl

Provoz možná, ale Musk bude v ceně muset rozpustit i vývoj, výrobu a vynesení satelitů na oběžnou dráhu. Pokud ne, musel by to dotovat ze svého. Ale umím si představit, že to bude mít levnější a hlavně použitelnější než konkurence (používá nižší oběžnou dráhu = nižší latence), takže získá hodně zákazníků, mezi které se budou počáteční náklady rozpouštět snáz.

Rád by som vám veril , ale charita ? Možno internet bude lacný , ale za modem a anténu si zaplatíme necharitatívný poplatok ! 10€ mesačne a aká rýchlosť , objem dát ? Alebo to budea ko dnes od - do !

https://www.elonx.cz/vse-o-konstelaci-starlink/ viz uživatelské terminály.Přenosné to nebude, pořizovací cena asi 200$, ale rychlost a latence dost dobrá.Měsíční paušál bude předpokládám srovnatelnej s konkurencí, jinak by nezískali tolik zákazníků aby se to mohlo zaplatit (tím spíš že mobilní 5G data budou asi taky levnější a přitom rychlejší - a v provozu zhruba ve stejné době)

já třeba platím 600 měsíčně za VDSL 50/5. Klidně bych si to pořídil za podobnou cenu s tím že terminál splatím smlouvou na 2 roky + nějakej doplatek.

Tam kde není ani mobilní síť, kabel...prostě nic, tam opravdu jedině ten satelit. Ale pokud budeš někde i mimo satelitní signál, třeba někde hluboko v jeskyni, tam ani to satelitní připojení.

Jiste, ale sam to nezvadnes.Vezmes s sebou jednoho, dva a nejlepe vice kamaradu. Kazdy si s sebou vezmete router, switch, nekolik serveru a nekolik pocitacu - pripadne muzete i WiFi AP, abyste se mohli pripojit i mobilem. Kazdy si pak postavi vlastni pocitacovou sit (LAN) a ty site pak vzajemne propojite - na to propojeni jsou praxi osvedcene treba Cisco Nexus 7000. Nabidka sluzeb tim rozsahlejsi, cim vic s sebou tech kamaradu vezmes.

*vic... kdyz si tech kamaradu s sebou vezmes treba 100 tisic a vsichni budou takhle vynalezavi a kreativni, tak to bude velmi zajimavy projekt. Jedine co bude trosku problem, ze se nevejdete do jednoho letadla a spis si budete muset objednat jeste jedno cargo. Jenom to neosazene Cisco vazi 73 kilo Taky by ta dovolena mela byt delsi (rok, desitky let), jelikoz nez to vsechno nastavis, uz abys letela domu a ani se nevykoupes.

Ano, vola sa to sada potrebneho poctu vykryvacov a potom povolenie od radio-telekomunikacneho uradu, stavebne povolenie atd.