» Poradna » Počítačové sítě

Internet bez VPN nefunguje?

Čau, chtěl bych se zeptat, zda by nějak šlo ve windows 10 nastavit, někde v konfiguraci sítě, aby primární síť připojená přes ethernet nefungovala, dokud nebudu připojen ke své vpn? Jde mi o to, aby kdyby mi náhodou vpn z ničeho nic spadla, abych se nepřihlásil s mojí statickou IP. Díky za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Can I Access Internet Without Vpn?Watch how to access internet without vpnhttps://www.nstec.com/how-to-access-internet-wi...

https://www.nstec.com/why-does-my-internet-work... How Do I Connect To A Network Without A Vpn?Make a change in port location so that a SSH server runs on the other end.You may also set up a SOCKS proxy server on the same servers with a SSH server (or run your own HTTP/HTTPS proxy server).Go to the SSH server and connect.Ensure that your local machine is connected to the proxy port.In your configure browser, choose the port configured as a proxy server.

Na bránu k poskytovateli / router směruj jen veřejnou IP VPN serveru, všechno ostatní 0.0.0.0/0.0.0.0 směruj via VPN. Příkaz route add / route delete (pod oprávněním správce systému), ručně, nebo si na přepnutí do VPN a zpět napiš dávky.Ještě můžeš poladit priority rozhraní, aby VPN mělo nižší 'cenu' než ethernet/wifi.

Děkuju za radu

Poznámka: I aktualizace Windows pak pojedou jenom přes VPN.

Pomocou firewallu môžeš obmedziť aplikáciam prístup na jednotlivé siete. Ale počítaj s tým že windows (OS) si bude robiť čo chce. Ak chceš mať absolútnu istotu, mal by si použiť nejaký hardwarový VPN klient (router, raspberry pi, atď.)

Vyzkouším děkuji moc

absolutní jistotu bude mít i když si nastaví IP manuálně a vyplní bránu která je ve VPN síti. Jednoduchý, funkční.

Jo já jí mám připojenou přes windows

To už rovnou můžeš odpojit internet. Vyjde to nastejno.Chápu čeho chceš docílit, ale VPN se musí navázat skrz fungující připojení. Tedy pokud připojení přes ethernet nefunguje, tak se VPN nenaváže a ty jsi bez internetu.Já bych tohle asi řešil pomocí firewallu na routeru. Tam bych nastavil, aby firewall zahazoval veškerou komunikaci z počítače, až na jednu výjimku a tím by byla adresa toho VPN serveru.

VPN služby dnes fungují tak, že VPN klient na tvém počítači neustále "hlídá" funkčnost spojení přes VPN. To v praxi znamená, že pokud VPN spojení spadne, tak nemůžeš být připojen k internetu se svoji statickou adresou. K internetu se totiž nepřipojíš vůbec.