» Poradna » Web a internet

Internet a počítač

Dobrý den, budeme se stěhovat do domu, kde ještě není připojení k internetu. Existuje nějaká možnost, jak mít v PC internet?

Odpovědi na otázku

Samozřejmě, že existuje. V první řadě se zeptat místních, kteří už internet mají, jak jsou připojeni - jestli není v místě nějaký provider s bezdrátem. Nebo LTE/5G připojení přes některého velkého mobilního operátora - všichni nějakou formu tohoto připojení poskytují, viz jejich webové stránky.

Internet se do mobilu neveze, mobil má málo paměti. Spíš připojení k Internetu.Třeba mobilní data a na mobilu povolit WiFi hotspot. Ale to bude drahé a mobil bude potřeba mít stále na nabíječce. Nebo si pořídit něco od mobilního operátora. Nebo počkat až k vám připojení k Internetu zavedou.

Kde to je (adresa)?

Ano, adresa, jméno, kdy jedete na dovolenou, rádi vás zdarma vystěhujeme !

Starlink, potešíte Muska.

Nejlepší je třeba DSL nebo optika - prostě kabel je kabel, ale tady je možná jediná možnost ten bezdrát :/

Samozrejme , s dôverou sa obráť na Muska .

Snad každý internetový poskytovatel má mapu, kam když zadáš svojí adresu tak zjistíš jak je na tom s pokrytím.

Přemýšlím, jestli je tento dotaz myšlená vážně. V roce 2022.

"myšlený" samozřejmě

Pokud si platíš datový tarif v mobilu, tak se dá i tohle připojení využít na připojení PC k internetu. Pokud by to bylo třeba jen na 14 dní, tak bych to řešil takhle.

V mobilu funkci sdílení internetu najdeš pod názvem Tethering.

PC musí mít WiFi, pokud ji nemá, dá se za pár set dokoupit USB WiFi.

android podporuje tethering cez USB, netreba mať wifi v PC.nvm ako je na tom apple...

U Apple se ptej který Apple nemá Wifi :D Dnes kdy se mobil s PC připojuje pomocí Wifi (ne kvůli internetu ale třeba hovorům nebo zprávám, sdílené schránce, kontinuální práci - rozdělám na mobilu, pokračuji v počítači), nebo se připojujeme k televizím nebo monitorům bezdrátově, tak jaksi nerozumím proč by v PC neměla být Wifi a potažmo BT by default.Jinak na Macu/iPadu bez SIM to funguje tak, že přímo v seznamu Wifi vidíš svůj iPhone nebo iPhone toho kdo ti dovolil sdílení připojení, když se dáš připojit k téhle wifi síti, tak se na iPhonu automaticky zapne hotspot. Výhoda, nemusíš nic zapínat na telefonu, neřešíš ani heslo, nic, vybereš jako každou jinou zapamatovanou wifi síť a svištíš. Takhle ti to ale bude ve finále fungovat i u Samsung ekosystému a nejen Samsung laptopem ale jakýmkoli počítačem s W10/11. Samsung si u Microsoftu protlačil spoustu featur, které právě srovnávají možnosti Apple ekosystému.

Pokud to chceš vyřešit dlouhodobě, tak je samozřejmě na to mobil blbý a je lepší si najít nějakého normálního poskytovatele internetu.

Co je nenormálního na poskytovateli mobilního internetu. Já zvažoval že přejdu z kabelovky na mobil, optika tu není, wifi provideři jsou bída. Než Vodafone přišel s 1000/50 nabídkou, byl tu možný upload max 30Mbit/s, Vodafone 5G mi tu dává 55Mbit/s upload a download cca 200Mbit/s, než jsem se ale rozhoupal k akci začli nabízet 50Mbit uplod v rámci gigabitového downloadu. Nevidím problém v tom mít 5G připojení k internetu jako hlavní pro celou domácnost (ano pro kompetitivní hráče bude 30ms latence nevyhovující)

Pokud ten dům má víc bytů, bude nejsnazší kontaktovat společenství vlastníků, zástupce bytového družstva nebo co to spravuje a zeptat se, co mají ostatní. Nebo použít nějaký vyhledávač pokrytí - zkusit O2, Vodafone (dřív UPC) apod.