» Poradna » Web a internet

Internet a antivir

Zdravím všechny pc nadšence a genie prosím o radu moc tomu nerozumím. Před týdnem jse mi aktualizoval na stolním pc avast a po té aktualizaci mi šel teď internet na půl. Třeba seznam, Google, YouTube šlo ale na fb a jinačí weby nešli psalo to stránka nenalezena. Tak mě to včera už nedalo a skusil jsem odinstalovat avast a net se rozběhl jako nikdy přitom jsem stim avastem neměl rok problém a teď najednou toto čím to bylo? A má ten avast znovu instalovat? Děkuji

Odpovědi na otázku

Otravnou štěnici Avast si do PC nainstaluje jen pablb, který se nechal nachytat na marketingové kecy..A že je takových pablbů hafo? Jejich věc, jejich věčný boj s počítačem. Dnes vlastní PC kdejakej Jouda.

Hele tak AVAST je hodne dulezity. Od koho by pak Izraelci z Similarweb.com kupovali NXD data milionu uzivatelu?

Tak programy i systém se aktualizují a občas si to nějak dohromady "nesedne". Těžko ale můžeš čekat nějakou radu, když ani nenapíšeš, co máš na stoláku za operační systém.

Neinstalovat avast ... Google -> media creation tool -> udělat čistou instalaci posledního buildu, nechat zapnuté UAC, defender, nedělat pod admin účtem, neinstalovat antivir, čističe, urychlovače, driver manažery a máš ten nejvyladěnější systém, jaký můžeš mít

No hold pc prostě moc nerozumím umím jiné věci. Ale jde o to jestli mě stačí normální Windows defender nebo je dobrý naky antivir? Co sem čet na webu tak někomu tohle přesně udělal Eset

Právě, proto neinstalovat, v domácím prostředí nemá antivir cenu - pokud nestahuješ blbosti, tak ho nepotřebuješ, pokud jo, tak ti stejně nepomůže takže defender na klasickou ochranu bohatě stačí

Na W10 bohatě stačí vestavěný Defender. Do int.prohlížeče (např.Chrome) můžeš případně doplnit rozšíření např. Malwarebytes a Windows Defender Browser protection.

Avast mimo jiné hlídá spojení na internetové servery, jestli se nestahuje nějaké svinstvo. Zřejmě někde vznikla chyba a spojení neprocházely vůbec.

Díky za rady a co se týče stahování tak max naky film to je vše. Ale zajímá mě jsou nebezpečné třeba weby topserialy nebo freefilmy pač ty videa Maj hrozně moc reklam a vyskakujicich oken a avast to párkrát zachytil jako malwer

Tak určitě nelegální weby můžou obsahovat nějakou tu škodnou.

Cituji z MS: "Antivirová ochrana v programu Windows Defender zajišťuje ochranu v reálném čase před softwarovými hrozbami, jako jsou viry a malware v e-mailech, aplikacích a na webu."

Ještě přidám příkaz pro zapnutí ochrany PUP - v PowerShell zadáním příkazuSet-MpPreference -PUAProtection 1a restartovat počítač.

Tak není nic jednoduššího, než si dát blokovač reklam do prohlížeče, nebo prostě si za těch 120 korun koupit HBO GO nebo Netflix

To je taky pravda :)

Jasne, jakymikoli pristupy na piratsky obsah se riziko nakazy extremne zvysuje.Vetsinou staci rozumne nastaveny browser a uzivatelska opatrnost.Nebo se proste na nelegalni veci vykaslat, ze.

To je vše děkuji vám všem za rady

Další pěkný důkaz o tom, že svinstvo typu Avast si nikdo při smyslech nemůže dobrovolně do počítače natáhnout Místo Avastu si aktivuj Windows defender (pokud máš Windows 10) nebo Live security Essential (pokud máš Windows 7). To pro běžného uživatele počítače bohatě stačí.

Dobre podane. Pachatel neuvedl jaky ma OS.

Přiznám že mám Windows 7

Ale ti to trvalo pachateli, presto ze hned druhy z poradcu te na absenci OS upozornil. Jine by bylo psat z daneho zarizeni.Tak do 7 bych dal radeji Eset nez Avast. I kdyz i Eset uz nekdy zazlobil prave po aktualizaci. Platicim poslali opravnou neplatici nechali tapajici - dokud do poraden nedal platici info o problemu a co s tim. Eset byl pak ochotny pomoci i na dalku

Já třeba Avast Free používám dlouhodobě od Windows XP, 7 a nyní 10 a nemám s tím žádný problém.

Používat nebezpečný systém a antivir je jako jezdit na motorce, chtít bezpečnost auta, obléct se do středověkého brnění a stěžovat si na hmotnost a horko.Když chceš bezpečnost auta, používej auto.

Co přesně je na W7 nebezpečného? Už zase trollíš Ne, kvůli takovým bezobsażným kecům určitě na Linux nikoho nenalákáš

Zrovna s tím W7 bych problém neviděl, pokud člověk chce Windows.

Celý ten humbuk s *nebezpečností" Windows je založený na tom, že většina lam používá právě Windows a to ještě jako lamy, ideálně standardně s admin právy. Takže celkem logicky na ně jsou zaměření všichni útočníci.