» Poradna » Web a internet

Internet- Pevný internet vzduchem

Zdravím, dočetl jsem se že T-mobile spustil Pevný internet vzduchem který funguje přes LTE. Mám otázku ohledně PINGu. Jak podle vás bude vysoký když služba funguje přes LTE ? Když sem zkoušel měřit LTE na telefonu tak PING byl často velmi vysoko. Máte s tím někdo zkušenost ? Děkuji za odpověd

Odpovědi na otázku

"Pevný internet vzduchem" ... to slovní spojení mne dojímá.. Záleží kde budeš a jak zrovna bude vytížená síť.. Vytáhnu si věšteckou kouli a řekněme třeba 20-100 ms. Sežeň si pořádnej net po kabelu a máš o starost míň.

Kabel je kábel , a ak máš optokábel tak si vyhral. Pevný internet LTE a ešte vzduchom ? tie novotvary ...To mi pripomína ako recept na Nutelu zo slivkového lekváru /ale to bolo v časoch keď sme nemali na Nutelu a ani nebola/. Sám si si aj odpovedal : Skúšal som merať ping na telefone a bol vysoký ! Tak prečo by ma počítači , čo je ďaleko náročnejšie zariadenie ako telefon by bol nižší , skôr vyšší!

jsem asi 3 km od BTS, síla signálu 4 dílky z pěti, ping 70ms, rychlost 27/17 Mbit/s, měřeno několikrát mezi 16:00-19:00 hod

Když pominu nesmyslný název vlákna, tak LTE bohužel na hry vhodné není. Ne každý bydlí v panelákovém sídlišti, aby se mohl připojit na optiku. Na rodinné domy a na vesnice poskytovatelé internetu s kvalitním internetem z vysoka kašlou, protože se jim to finančně nevyplatí.

Podle zkušeností uvedených zde http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php je ping běžně 25 - 35ms

Ahoj mám pevný internet vzduchem pře T-mobile. Zpočátku rychlost kolem 20 Mb ale v poslední době už jen kolem 3,5. Dle vyjádření operátora jsou v mém místě přetíženi - ha ha ha. Ping je opravdu v průměru kolem 35 a více !!!! ale když je na úrovni cca 17Mb tak žádný problém a vše šlape jak má.