» Poradna » Počítačové sítě

Internet -Netbios

Prosím jaký je rozdíl mezi Internet a Netbios.

Odpovědi na otázku

Asi takový jako je mezi silníční sítí a náklaďákem Každé je něco úplně jiného, pouze se to nějak týká silnice

NetBIOS[net’bai∂s] Druh základního vstupně-výstupního systému, který rovněž disponuje sadou příkazů pro obstarání síťových služeb na nízké, tedy systémové úrovni. Původně vyvinutý firmou IBM. Není příliš rozšířen zejména proto, že nepodporuje práci s více okny, má malou velikost paketu a není routovatelný. Jinymy slovy jde o naprosto odlisny veci. Maj spolecny jenom to ze maj neco do cineni se sitema.