» Poradna » Počítačové sítě

Internet - nejde po drate, na wifi ano

Zdravím, mám problém že když připojím pevně internet do notebooku přes kabel tak mi nefunguje internet ( google apod. ), internet funguje pouze když jsem připojen na WiFi.. \\EDIT: Upraven nadpis.- Napište titulek co nejpřesněji. Jen podle titulku se ostatní rozhodnou, jestli si váš dotaz přečtou.- Pište vždy jednoznačné titulky, nikoli pomozte, dotaz a podobné texty.

Odpovědi na otázku

A máte na tom NTB ovladač na síťovou kartu?

Může být ve správci zařízení zakázán ovladač na LAN. Mrkni,není-li tam nějaký vykřičník,nebo něco jiného.

Máš nainstalované ovladače síťové karty? Co správce zařízení? Když je ovladač nainstalovaný a nefunfuje, je u zařízení vykřičník, nebo když není nainstalovaný vůbec, pak je u zařízení otazník.I pokud by tam vykřičník/otazník nebyl a jednalo by se o nejrozšířenější síťovou kartu GBE Realtek, tak nainstaluj aktuální ovladače, ke stažení na stránce www.realtek.cz.Další možnost je, že máš na síťové kartě nastavenou pevnou IP-adresu nekompatibilní s tvou lokální sítí, nebo vadný kabel, nebo ti spojení blokuje nějaký poblázněný antivirový program, nebo na routeru neběží DHCP-server nebo už nemá volné IP-adresy v address poolu.Dej sem výpis ipconfig /all , stačí ta část, která se týká toho nefunkčního LAN adaptéru.

Musi fungovat sitova karta. Nesmi byt vadna, musi mit nainstalovany spravny ovladac. Ve Spravci zarizeni musi byt v seznamu videt a nesmi u ni byt vykricnik apodMusi byt spravne nastavena sitova karta, typicky tak, aby IP adresu, masku, vychozi branu i adresy DNS ziskavala z DHCP serveru (z routeru); zaskrtnout "Automaticky".Kabel musi byt spravne zasunut v konektorech, nesmi byt vadny.U nekterych wifi routeru NENI jedno, do ktereho LAN portu kabel pripojite. Napriklad nezmerne debilni O2 vnucuje uzivatelum (i tem bez IPTV), ze pouze prvni a druhy LAN port routeru jsou pouzitelne pro internet, kdezto treti a ctvrty pouze pro IPTV. (Lze zmenit, neni to uplne trivialni akce pro laika.)