Intel Xeon Processor E5450

Chtěl bych se zeptat zda můžu na základní desku Asus psg43t-m pro , dat procesor Intel Xeon Processor E5450

Odpovědi na otázku

Velmi pravděpodobně ano, ale ne bez úprav. Oficiálně tam totiž žádný 771 Xeon nejde. Musíš udělat 3 věci:1. Upravit patici na desce nebo CPU, protože 775 a 771 mají o 90° otočené zámky.2. Nalepit na CPU adaptér (dva piny jsou prohozené).3. Nahrát do desky upravený BIOS, který ho bude znát.Pokud to neuděláš, PC ani neškytne.

Třetí bod by měl být bodem číslo 0.

3. bod k zapnutí (kupodivu) nemusí být vůbec nutný. Já měnil BIOS až po ozkoušení. Šlo to zapnout, neřvalo to a myslím, že i název CPU to ve Win ukazovalo správně. Stejně tak frekvence atd. Nefungovaly "jen" úsporné funkce a regulace otáček chladiče CPU. Takže to jelo stále na 3GHz a chladič na 100% i když byly teploty ok. Zda nefungovalo i něco dalšího, jsem si nevšiml. Bez upraveného BIOSu to běželo jen pár hodin.Takže bod 0. bych z toho nedělal. Nicméně k používání to je nutné podmínka.Spíš bych jako bod 0. dal zamyšlení, zda to má v roce 2018 ještě smysl všechno podstupovat.

Vzhledem k tomu, že nejdou k sehnání desky s LGA1156/1155/1150, tak tu Xeony budou strašit hodně dlouho.Dávat litr za H61 mi přijde jako prasárna.

Kdyby litr, vyděl jsem, že se za ně dávají i šílenější částky. Ale přijde mi, že Coffe Lake s tím trošku zamíchalo. Ceny starších Core už dost padly, desky snad také budou pomálu následovat.

ano pojde to.Pozrite napr.https://www.delidded.com/lga-771-to-775-adapter/3/Pokial je ten procesor aj upraveny na 775 staci pozriet ci je na doske najnovsi bios a uz len ho rovno skusit. Mne to islo rovno (doska ASROCK P35 + upraveny E5420) bez toho aby som aktualizoval aj bios zo strankyhttp://genius239239.myweb.hinet.net/771/Tam je aj bios pre vasu Asus dosku.