Intel Xeon E5450, 3GHz a teploty

Zdravím tu na fore, otazka pre znalejších : vymenil som na sockete 775 procak, dal som tam Intel Xeon E5450, beži na 3 GHz, bios na doske upravený, všetko šlape ako má, len otazka teplot, neviem aka je kriticka hodnota na tomto procesore, ja mam teploty cca 40-45 stupnov pri bežnom surfovaní na nete, cez aidu64 skušam test stability systemu, procesor ide na 100% a teplota je cca 80-85 stupnov, je to prijatene? Dakujem za rady

Odpovědi na otázku

S jakým chladičem? Pokud je tam jen Box, tak to ještě jde. Ochrany proti přehřívání začne zasahovat až při vyšších teplotách.

mam tam tento chladič: Primecooler PC-HP3 HyperPipehttps://www.czc.cz/primecooler-pc-hp3-hyperp...

Ten neznám, takže nemohu soudit. E5450 jsem měl také. Měl jsem na něm Noctuu NH U12 a teploty byly sice lepší, ale také to nebyl žádný zázrak, takže pokud je to stabilní, tak bych to neřešil.

Dakujem za info

ešte som zabudol k tomu chladiču je aj pridavný ventilator

Mívám na Core2Duo E8800 3GHz podobné teploty. Je-li těch 80-85°C stabilních v max. zátěži a neroste, tak bych to neřešil... Jinak vyfoukat chladič, filtry(jsou-li nějaké), případně přepastovat CPU a zlepšit airflow skříně.

teploty su potom stabilne pri 100% zaťaži tých 80-85 stupnov, testoval som to cca 20 min, vyzera to stabilne, len či časom tých 85 stupnov nebude problemDakujem

Jo, to je normalni.... E5450 mam v jednom stroji. Pokud chces nizsi teploty, musel bys slevit z CPU treba nekam na E5335 (tam mam tak kolem 60C). Zvlastni je, ze s L5420 mam teploty pres 70C a to by mel byt uspornejsi nez E5420.

super, dakujem moc za info, ta teplota ma trapi len preto aby niečo nezhorelo, inak mal som tam predtým core 2duo e8400, snad som si trochu polepšil vykonovo, ako si s tou E5450 spokojný ?Dakujem moc

E5450 je prakticky 2xE8400, takže jsi si určitě polepšil. Ale záleží hlavně na použití. V aplikacích, které neumí využít více než 2 jádra, bude výkon úplně stejný, ale tam, kde se využijí i ty dvě navíc, jsi na dvojnásobku.Tady máš porovnání s aktuálním i3-6100:https://goo.gl/5zgbRLNa tak starý procesor, který jde sehnat za pár stovek (já ho sehnal cca měl před 2-3 lety asi za 600,-), je to stále slušné.

si ma potešil, dakujem moc !!!

Jj videl som nejake video z tohto roku, kde na tom stavali herny stroj a CPU kupil za par USD.Je to sice zrut energie, ale za tie prachy je stale OK.

To video bolo o tom, zko sa da za par stoviek spravit herny stroj porovnatelny s konzolami dnesnej doby..

A z které to bylo doby? https://ctrlv.cz/aoQfI podle zahraničních serverů byla jeho zaváděcí cena přes 1000$. Tedy brutálně více, než stávalo Q9650 (cca 500$), které je z desktopového hlediska úplně to samé.

Ale pokud myslíš dobu cca 2-4 roky zpět, kdy už byly E5450 vyřazovány ze serverů a prodávány za pár korun, tak ano. To je dost možné.

q9650 sa predava cca 80€, xeon e5450 som kupil za 25€, tak snad sa to oplatilo

No, ... ty predpokladam neprovozujes server, takze ti moje spokojenost bude asi k nicemu. Xeon E5xxx je brutalne lepsi nez stare Xeony, ale proti aktualnim Xeonum E5-xxxx jsou to zrave a nevykonne potvory co silene topi.

zdravím, má někdo zkušenosti s programem Real temp? Jediný mi ukazuje teploty, kterým bych věřil tj. při 100%.3 111MHz max 56°C, mám totiž Xeon E5440 zvedlý na 3 111 MHztotiž v CPUID HW monitor při 100% má +- 67°C čemu věřit, četl jsem totiž v diskuzích že čidla ukazují špatně o třeba 20°C kde je pravda, ví o tom někdo něco?