Intel Xeon E3-1231 v3 VS. Intel Core i5-4670K

Zdravím, potřeboval bych poradit.Přemýšlím o výměně staré I3 (3.7Ghz) za nový procesor (socket 1150).Vybírám z těchto procesorů Intel Core i5-4670K a Intel Xeon E3-1231 v3.Co se týče základních parametrů PC : deska: MSI z97 Gaming7Grafika : MSI GTX 960 Gaming 2G, Ram: 4x HyperX Fury Blue 4GB DDR3 1600Který procesor by byl pro mě lepší? Cenově vychází hodně podobně. Převážně hraní her, Střih videa a občasný streaming?Případně nějaké jejich porovnání.Děkuji předem za všechny odpovědi.

Odpovědi na otázku

Tak Xeon má HyperThreading, i5 se dá přetaktovat. S výhledem do budoucna bude asi lepší Xeon, případně i7-xxxxK, jestli se cítíš na přetaktování. HTT se hodí pro úpravu videií a u her jako Kingdome Come.

Tak z logiky veci bude Xeon trochu lepsi tam, kde vyuzijes ta vlakna navic. Jinak je v podstate vsude lepsi ta i5. Pokud je primarni ucel hrani her, bral bych i5.

Máš možnost koupit vyšší model toho Xeonu? Tento má hodně nízké frekvence i Turbo a ve hrách a jednovláknových operacích mu brzo dojde dech.Rozdíl v ceně mezi Xeon E3-1231 v3 a Xeon E3-1270 v3 je asi 400 Kč.

Pokud vím dobře tak 1270v3 se dělá na socket LGA1155, ja ovšem potřebuji LGA1150 , takže tahle možnost asi nepřipadá v úvahu :/

Ten Xeon bude mít v zátěži všech jader 3.6GHz, pokud se ta i5 nepřetaktuje bude na tom stejně a pak je lepší Xeon.Pokud se bude taktovat a ta i5 dá aspoň 4.5GHz tak už to bude rychlejší o 25% na jádru a i výkon v multithread může být podobný tomu Xeonu, ve hrách pak bude téměř vždy lepší ta přetočená i5.Nevím za kolik kupujete tu i5, pokud je to víc jak 2 tisíce, tak bych do ni rozhodně nešel a vzal raději Xeon, nebo bych být váma zvážil 4770/4770k/4790/4790k, které ten xeon překonají i bez OC. Víc jak 4 tisíce za 4790k bych ale rozhodně nedával.Ale být vámi, zvážím přechod buď na Ryzen 5/7 nebo Coffee Lake i5/i7 pokud zůstanete u intelu. Oboje žádá desku a paměti, zase vše staré prodáte (tzn tak 3000-3500 navíc získáte za desku a paměti), celý upgrade po odečtení peněz za desku a paměti vyjde na cca 9 tisíc, nevím za kolik máte nabídku na ty nové CPU, kdyby to byly 2 tisíce, tak dáte 7 tisíc navíc, ale máte nejnovější platformu, nejnovější CPU na trhu, výkon bude lepší než u toho co plánujete.