» Poradna » Windows (a jiné OS)

Intel rapid storage na Win10

Dobrý den,Mám počítač s diskem 1TB HDD + 24GB SSD. Originálně dodávaný s Windows 8, provedl jsem čistou instalaci Win 10 a nainstaloval nový ovladač pro tento hybridní disk Intel rapid storage (stejný akorát starší verze byla na Win 8). Po týdnu mi zamrzla celá spodní lišta, nefungoval start, zmizely inkony "moderních" aplikací a systém nepředvídatelně zavíral okna a neustále spouštěl checkdisk, který nenašel žádné chyby. Po opětovné přeinstalaci Win 10 zatím systém drží, ale bez ovladače (načítání je pomalé). Myslíte, že by ty problémy mohl způsobit právě onen ovladač? Popřípadě, jaké jsou možnosti náhrady?

Odpovědi na otázku

Nesmyslný nákup:1TB HDD + 24GB SSD Možnosti náhrady:1) Systémový SSD:http://forum.zive.cz/viewtopic.php2) Datový HDD dle potřeby.Původní ptákovinu prodej, nějaký trumberoid se najde. Příště necpi do OS nekompatibilní ovladače.

Před 2 lety to byl dobrý kup, nehledě na to, že tento disk byl již v notebooku. Ovladače by právě měly být kompatibilní, podpora Windows 10 existuje a je přímo vypsaná.

Typický OOO.SSHD nebyl NIKDY dobrý nákup.Naletěl jsi markeťákům.Může tě jen malinko utěšit, že nejsi sám.

Dobrá, co tedy doporučuješ, krom výměny disku?

SSHD samozřejmě neměň. Prostě tuhle ptákovinu od Intelu vyhoď.Příště se zeptej před nákupem, ne až s křížkem po funuse.

vyhodit milanr z poradna zive

nech si to milanku ja se zjevim hp.com IRST OS win10 IRST W10 X64 download here http://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp63501-64000...

Děkuji :)

Tak nám hezky popiš komponenty z kterých je tvé pc složeno.

Notebook: HP ENVY 15 j-000ecProcesor: Intel Core i7-4702MQ (2,2GHz)Ram: 8GB DDR3LGrafická karta: NVidia Geforce 750MDisk: 1TB HDD + 24GB SSDSystém: Windows 10 Homeviz.: http://www.hpmarket.cz/productOpt.asp

Aktualizuj na poslední BIOS, stáhni si nejnovější Intel INF, RST a MEI a proveď čistou instalaci.To HDD a SSD jsou samostatné, nebo hybrid SSHDD? Pokud samostatné, je to SSD Intel SLC nebo nějaká sračka jako Sandisk s řadičem bez cache?

V jakém pořadí instalovat jsem popsal zde: http://www.zive.cz/poradna/problem-s-novym-p... Pokud to bude blbnout i potom, dej vědět, rozbalím si BIOS a napíšu, které konkrétní ovladače budeš muset nainstalovat (není to RAID, takže by to nemělo být vybíravé).