Intel Q8400 JAKO UPGRADE?

Ahoj, mám špatný PC a chci upgradovat svůj procesor ... takže jsem našel tento: Intel Q8400, ale nevím, jestli je to nejlepší upgrade (stojí za to?) Teď mám Intel E5300. Moje základní deska je G31M-ES2L ... Chci si zahrát nějaké hry (CS: GO nebo My Summer Car) a dělat nějaké základní úpravy v Sony Vegas nebo Adobe Premier ... Můžete mi pomoci s volbou CPU? Děkuji :)SPECMB: G31M-ES2L CPU: E5300 GPU: GeForce 210RAM: 4 GB DDR2Můj rozpočet je 15 USD (a né nelze ho posouvat)..

Odpovědi na otázku

Nezlobte se, ale je to to samé, jako mít starou zrezlou Škodu 120, která špatně brzdí, převodovka hapruje, dveře netěsní, topení nefunguje, převodka řízení má vychozený šnek, a tlumiče už moc netlumí..... Ale protože jí máte rádi a na dálnici to moc nejede, tak tam chtěl dát nový motor (třeba z Felicie), protože by to mohlo jezdit lépe.I když ho tam dáte, tak to za chvíli dojede na tu převodovku, tlumiče, .......Pokud upgrade, tak nové. Tohle nemá cenu moc resuscitovat. Ty komponenty mají také nějakou životnost a ta není nekonečná.

Já se nezlobím :D Ale momentálně nemám v plánu investovat do PC více peněz než těch 15USD :D A proto se mi líbila tento procesor, protože za pár korun bych mohl mít 4 jádro a pokud bych to trošku přetaktovat tak i s větším taktem :)

Už to 4 jádro má samo o sobě větší odběr a vy by jste chtěl ještě taktovat? Budete rád pokud to 4 jádro bez problémů pofrčí. Ta deska není nic moc a musíte brát v potaz i stáří.Jako, pokud to chcete zkusit a umíte si naflešovat potřebný bios a chcete si hrát, tak to můžete zkusit. Jsem ale poměrně skeptický. Aby vám to neumřelo při operaci. Ve hrách to stejně moc nepomůže, protože grafika a Vegas a Premiéry, tak těžko říci...Ostatně to jsou placené programy za těžké háky a řešíme tu upgrade za 300Kč? WTF?

Flashovat bios nemusím :) Mám nejaktuálnější a ten vegas / premier byl jenom příklad :) Jinak jak myslíte, aby mi to neumřelo při operaci?

Nic, tím nechci strašit. Je to ale staré, a může se stát cokoli. Pokud je to v pořádku, tak by se samozřejmě nic stát nemělo.

Popřípadně pokud bych se rozhodl tu Q8400 přetaktovat, vyplatilo by se to?

Já bych si Q8400 nekoupil a už vůbec nepřetaktovával. Mně připadá jako vyhozené peníze. U normálních aplikací zrychlení nebude žádné (běhají po jednom vlákně) a u těch náročnějších narazíš na komplexní zastaralost hw. Schovej si těch 15$ na nový počítač.

Deska má pouze 3 napájecí fáze pro CPU, takže to není nic extra. V singlethreadu Q8400 neznamená oproti E5300 vůbec žádný nárůst výkonu. Deska má G31 chipset, tj. maximum viditelné ram je 3,25GB - a to i když tam máte strčeno 2x2GB a Windows 64bit - není-liž pravda?Osobně bych se na to vybodnul a koupil nový PC a z tohoto udělal HTPC, i s tím E5300.

Aha a když má tak málo fázi, tak mi hrozí nějaký poškození toho CPU? A pokud bych měl tu možnost koupit nový PC, tak tyhle "blbosti" neřeším :D Btw ve windows vidím 4GB nainstalované paměti :)

G31 má PAE, oříznutí paměti dělala řada 945.

Q31 umí plných 4GB. Oseknuté adresování na 32bit měl naposledy 945. U novějších už byla v BIOSu položka "Memory remaping", která po aktivaci zpřístupnila vše. Spousta desek to tam ani neměla a měla to aktivní rovnou.

Xeon L5420 s TDP 50 W. Kdo ví, kolik má deska naběháno a žravý Q8400 by ji zlikvidoval. Až našetříš další peníze, kup si GT 1030.

Za nic nestojí ta grafika. To je jen takové nějaké zobrazovadlo a ne 3D akcelerátor hodný toho jména. Tak jestli hry, procesor to nevyřeší. Ale s 15 dolary je to zbytečné řešit - slušná grafika za to nebude.