Intel NUC anebo notebook

Dobrý večer,mamce a bráchovi zdá se odešel notebook (ještě ho zkouším dát dohromady) a nyní to vypadá, že budu vybírat nový.Jenže, já nejsem moc příznivce notebooků(přehřívání, o dost nížší výkon v porovnání s PC ve stejně cenové hladině apod., méne vydrží apod.), jenže mamka z určitých důvodů nechce mít doma velký PC (kvůli místa, neumí se o něj starat - prach, apod.,jedna zásuvka a v ní více elektroniky přes prodlužku). Já se ji snažím vymluvit noťas, ale zřejmě to nepomůže. Říkala, že pokud PC, tak jen něco malého na stůl (pod stůl ne).Proto jsem se toho chytnul a zvažuji nad řešením tento intel NUC, který sám mám (jako druhé PC) a jsem spokojen:https://www.alza.cz/intel-nuc-6i5syh-d4021401... Nyní měli doma notebook HP4540s v této konfiguraci:http://www.hpmarket.cz/productOpt.aspChci se jen ujistit, zda INtel Nuc, který chci koupit bude výkonnější než NB, který měli - předpokládám, že ano a o dost a pak se chci zeptat, vzhledem k tomu, že ty NUCY jsou drahé, kolik by stál NB při cca stejných parametrech, aby zase nebyl notebook při stejných parametrech výrazně levnější (hodlám dokoupit 256 GB SSD a 8 GB RAM) + do něho dám ještě 750 GB HDD, co zůstane z toho NB..PC budou mít na internet, filmy, youtube, jednoduché hry. Předpokládám, že na tom Nucu se však dají rozjet i nějaké starší hry. Dokoupil bych SSDčko (nyní měli klasický disk) + přidám HDD a 8 GB Ram.Děkuji

Odpovědi na otázku

Věci, které jste napsal, se v podstatě překrývají. Když se podíváte na specifikace toho NUCu, jsou v něm vlastně podobné vnitřnosti, jako v ntb. U procesor, i když ten malinko lepší, než to úplně základní i5 Učko. Doporučil bych vám to v tom případě, že si to chcete trochu více individualizovat a trochu zainvestovat třeba do dobrého IPS s 24" atp.Pokud to bude opravdu stát, asi to nebude úplně špatná volba. Ale s chlazením bych to nějak slavně taky neviděl, koneckonců, zas tak moc místa tam není.Nevím, jestli bude i něco hrát, ale pokud opravdu zvažujete ten NUC s vašimi přidanými parametry vs. ntb ve stejné cenové hladině - tak toto:https://www.alza.cz/acer-aspire-v17vyjde líp, o dost líp. i7 HQ čtyřjádro, 8 GB RAM, 256 GB SSD a ještě GT950M.

Děkuji. No ono těch 25 tisíc už je hodně přes limit. Hry by brácha i rád hrál aspoň nějak starší typu Call of Duty, Vietcong apod. a ty tam rozehraje. Rozehrál je i na předchozím NB. Mám pravda strach akorát o to chlazení. Na mém Nucu, co mám doma je v pohodě, já na něm však hry nehraju a ani se nedívám na filmy. Mám ho na net a při tom je Nuc tichý a nepřehřívá se.Nuc stojí 10 500 + SSD cca 2 500 + Ramka 1 300 + 3 000 monitor + periferie cca 1 500 = cca 18 800, což by bylo ještě akceptovatelné. Vím, že za podobné peníze by měl člověk velký PC s parametry úplně jinde, ale mamka fakt nechce mít doma velký PC a proto se rozhoduju mezi NB (kde při hraní her také není ideální chlazení) a právě tím NUCem. Nechci jim vybrat špatně. No jde mi hlavně o životnost, respektive aby NB či Nuc něco vydržel po stránce hardwarové, nemyslím tím morální životnost, ale fyzickou životnost. Současný NB jim odešel(odchází) po 4 letech, přehříval se (vyčistil jsem ho, ale pořád se přehřívá), tak by mě zajímalo, jestli třeba ten NUC v případě většího vytížení taky třeba brzo neexne..

A oni fakt nejsou nároční, na tom NB byl celou dobu klasický NB, který byl už hodně líný, ale nestěžovali si (to u mě už by letěl z okna, u mě musí vše rychle reagovat). Nový PC se řeší jen kvůli toho, že odešel ten stary..Tzn. myslím si, že když bude v NB či Nucu SSD disk, tak jim to přijde jako raketa oproti současně dosluhujícímu NB..

Cituji: "Vím, že za podobné peníze by měl člověk velký PC" Výhovorky tohoto typu jsou fakt vtipný.. Jde jen o bednu a nemusí to být ani tak velká bedna.. K tomu by bylo dobré si o pc skříních něco přečíst, o jejich typech a jim odpovídajících rozměrech(včetně základních desek dle typu, do jaké skříně se hodí).. Navíc nemusí být ani nutně pod stolem a nezabere ani tolik místa vedle stolu. Člověk, který tvrdí, že nemá místo na stolní počítač, že by se mu spíše líbil notebook, i když ví, že jej nebude používat jako přenosný počítač, je idiot.. Dnešní nové notebooky navíc častěji ani nevydrží do záruky, protože se kolečka tohoto byznysu zkrátka musejí točit a lidi jsou čím dál tím blbější.. co si budeme namlouvat.. A sračky typu NUC..???

Jaké "výhovorky" ? Mamka prostě něchce z nějakého důvodu velký PC a chce notebook. Já se ji ho snažím vymluvit a hledám řešení. Zase, ale nemám čas studovat stavění nalých počítačů do takové míry, abych úsěšně vyřešil hlavně chlazeníé, které asi bude hodně důležité v těchto malých skříních. Nevám proč by měl být NUC sračka ? Sám ho mám jako druhý PC a přijde mi OK. Co se týče ceny, tak ano je předražený, ale je vůbec možnost sestavit si v těchto rozměrech výkonější PC za nižší peníze ? Díval jsem se pod malých casech (na účovni NUCU) a našel jsem tak maximálně něco na tento způsob:https://www.alza.cz/akasa-newton-d522832.htmMě šlo hlavně o to, zda může bát INtel NUC aspoň stejně "výkonný", jak notebooky ve stejné cenové relaci cca 18 tisíc..