Intel H81T a H110T

Zdravím chytré hlavy.Můžete mi vysvětlit jaký je rozdíl v deskách Asus H81T a Asus H110T,? Myslím jako běžný uživatel PC jestli poznám rozdíl mezi těma dvěma počitači s těma deskami. Když pamět a procesor budou stejné.Pokud je deska H110T lepší tak v čem?Děkují za info

Odpovědi na otázku

ASUS H81T -1x SATA 3 slot a podpora DDR3, málo USB slotůASUS H110T - 2x SATA 3 sloty a podpora DDR4, Hodně USB slotůNeber ani jednu a vezmi tuhle https://www.alza.cz/msi-b150m-mortar-d3755589...

nesmyslne porovnani, H81 je starsi socket na Haswell a H110 na nove skylake, tekze pamet a procesor nemuzou byt stejne leda kdyby jsi to tam narval kladivem

No paměti a procesor na těch to dvou deskách nikdy nebudou stejný a v tom je ten hlavní rozdíl pak nějaké minoritní jako počty portů atd.Ale je to LGA 1150 vs LGA 1151 a DDR3 vs DDR4 a to jsou ty největší rozdíly

špatně jsem se asi vyjádřil.Vím že tam patří rozdílné procesory a paměti.Mi jde o to ,jestli je poznat rozdíly při práci mezi těma počítači s těma deskami.Myslím rychlost pc,zapinaní pc ,otvíraní oken atd..prostě jestli jeden pc bude poznat že je rychlejší anebo nebude poznat ?

Ale to musíš dopsat i zbytek pc .))Když má deska skylake i5 za 5 tisíc (1051) paticeA druhá deska i7 4790k za 10 tisíc (1050) paticeTak je jasné že i7 bude lepší :))

Jednoduše řečeno, výkon pc žádným způsobem deska neovlivní, u desky jde o podporu cpu, kaskádu a výbavu...