» Poradna » Hardware

Intel grafic media accelerator driver přestal pracovat a úspěšně byl obnoven

 |   |  Microsoft Windows 7 Chrome 57.0.2987.110

Zdravím. Mám takový problémek. Snažil jsem se najít řešení všude možně na netu, ale nic co jsem našel a následně podle toho udělal, nepomohlo. Jde o to, že se mi dost často vypíná a obnoví obraz. Objeví se hláška, že Intel media akcelerátor driver přestal pracovat a byl úspěšně obnoven. V tom intervalu ale vše funguje, prostě v jednu chvíli zmrzne obraz na 1-2 vteřiny, ale v těch pár vteřinách můžu na něco ve zmrzlém obrazu kliknout, nebo třeba pokračovat v psaní, jako teď (před chvílí se to opět stalo) a po obnovení obrazu to co jsem dělal je uděláno. Někdy se obraz neobnoví, počítač zamrzne a po asi 10s se restartuje. Je to na mém stařičkém počítači, jsem teď na něm pár dní, protože můj nový (asi 2 roky) úplně kiksnul. Když jsem ten starý kdysi odkládal, před asi 5 lety (mezitím jsem měl ještě laptop), vše fungovalo v pohodě, rozdíly mezi tenkrát a teď jsou, že jsem měl starý monitor 1024*768, teď 1920*1080, a druhý rozdíl OS, tenkrát win XP, teď win7. Počítač je to hp dc 7700 sff, ram 1+1, dual core 2.4GHz, grafika integrovaná 384. Je mi jasné, že patří do šrotu, ale na nový musím tak 2 měsíce počkat, nejsou penízky, zatím tedy musím vydržet s tímhle. Každopádně bych rád věděl, co ten problém působí. Napadlo mě, že by to mohlo být tím, že na win7 tento starý počítač nestačí, ikdyž podle parametrů by měl. Zkoušel jsem testovat ramky, aktualizovat všechny ovladače, zkrouhnout rozlišení a barvy zobrazení, všechny win7 updaty, žádné zlepšení. Když se podívám na problémovost komponent, všude je napsáno že zařízení pracuje správně. Přeinstalace win7 taky nepomohla. Dělá to, ikdyž není spuštěné nic, někdy naopak když zapnu třeba internet nebo film, tak to třeba půl hodiny neudělá. Někdy ale naopak když pustím stejný film, tak to zamrzne úplně a po chvíli restartuje. Neví někdo, čím by to mohlo být? Hádám že stará grafika starého PC v kombinaci s win7...? Teď mám jen spuštěný Chrome, tuto stránku, žádný program jsem nespouštěl, a za tu dobu, co píšu, mi ovladač zobrazení přestal pracovat 5 nebo 6x. Zkusil bych ještě přeinstalovat win7 na win xp, ale než to udělám, třeba má někdo zkušenost a je to něčím jiným. A prosím trpělivost s mým textem, nejsem žádný IT expert Díky.

Odpovědi na otázku

 |   |  Linux Chrome 53.0.2785.116

Odstraň stávající grafický ovladač (vč. všech zbytků!) pomocíhttp://www.guru3d.com/files-details/display-dri... (samozř. z nouzového režimu!)Pak nainstaluj SPRÁVNÝ ovladač který zjistíš podle vendor&device ID tvé GK.A uvědom si také, že ovladače nejsou rohlíky - nejnovější nemusí být ten nejlepší, ani zdaleka.Protože ty nepotřebuješ žádné nové featury, ale aby to stabilně běželo.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
 |   |  Microsoft Windows 7 Chrome 57.0.2987.110

Díky za reakci. Mě napadlo, že by to mohlo být ovladačem, už dřív, ale k tomuhle produktu je trochu problém najít starší ovladač než mám. Ten co mám má v popisku rok 2009. Grafika je:Intel Q965/Q963 express chipset family, Intel GMA 3000, main driver igdumdx.dll version 8.15.10.1930staženo odtud:https://downloadcenter.intel.com/download/18223/Intel-Grap... Pak jsem zkoušel Driver pack, ten vyhledá, stáhne a nainstaluje sám, ale nepomohlo. No, jdu zkusit najít další ovladače grafiky pro tu mou, snad nějaké najdu, a pak prostě budu odinstalovávat, instalovat jiný, a další, dukud to buď nepůjde, nebo nevyzkouším všechny které najdu Pak písnu výsledek.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
 | Microsoft Windows Vista IE 7.0

Fatální chyba admina:Driver Pack => zničený OS.Co s tím?Standardní postup:1) Boot ze záchranného média.2) Připojení externího média se zálohou OS.3) Obnova zdravého stavu OS ze zálohy.4) Neinstalovat nesmysly.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět

Související témata: Stará grafika, Akcelerátor


Určitě si přečtěte

Výkon herního počítače za 139 Kč nebo i úplně zadarmo. Geforce Now startuje!

Výkon herního počítače za 139 Kč nebo i úplně zadarmo. Geforce Now startuje!

** Dlouhý betatest končí a nyní všichni mohou hrát přes internet ** Nemusíte žádné hry kupovat znovu. Jede to, co už máte v knihovnách na Steamu, Uplay, Battle.net a jinde ** Roční náklady odpovídají ceně jedné běžné hry

Tomáš Holčík | 68

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

** Nový Edge je postavený na Chromiu ** Prohnali jsme ho benchmarky a srovnali s ostatními ** Potvrdily nám, že je prakticky stejný jako Chrome a Opera

Jakub Čížek | 65

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

** Mapy Googlu mají spoustu funkcí, které jsou často přehlíženy ** Využijte například podrobnější možnosti plánování cest ** Hodit se mohou i tipy na sdílení nebo pohledy do minulosti

Karel Kilián | 25

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky