Intel core2duo E2160 nebo AMD Athlon 64 X2 4200+ EE?

Zdravím a přeji přijemné prožití svátků:).V základu uvažuji o těchto dvou CPU:

INTEL Pentium Dual-Core E2160 1,8GHz/1MB/800MHz/LGA775 BOX

Parametry a specifikace:
INTEL Pentium Dual-Core E2160
Pracovní frekvence: 1,8 GHz
Systémová sběrnice: 800 MHz
Jádro: Allendale
Patice: Socket 775
Cache paměť: 1MB L2

-NEBO-

AMD A64 X2 4200+ EE
parametry a specifikace:
EE - Energy Efficient (65W)
revize BH-F2
DUAL-CORE procesor
64-bitový procesor
Socket AM2
Jádro Windsor (90nm)
cache: L1 128kB/core a L2 512kB/core (celkem L1 256kB a L2 1MB)
frekvence: 2,2 GHz
Hyper Transport sběrnice 2000MHz

Vím ( nebo se alespoň domnívám ), že kmitočet Ghz již není to nejdůležitěší a tak Vás prosím o radu, který z TĚCHTO dvou CPU by jste mi doporučili.Využití bude k občasnému hraní her ( typu overlord, half-life 2, S.T.A.L.K.E.R.- na rozumné detaily :) ), poslech mp3, sledování filmů a DVD.

Díky všem

Odpovědi na otázku

Těžko říci, který bude lepší.....v určitém programu nebo hře může být lepší ten, nebo zase ten druhý.Ale osobně bych šel spíše do Intelu.

Na AMD zapomeň...pokud se nechceš přesvědčit a zklamat.Já jsem měl vždycky intel, pak jsem si pořídil AMDéčko a dodneska toho lituji.Není to tedy špatný procesor, ale holt intel je lepší.Teď už to vím.

Jak který. Jsem také Intelák, ale s Prescotem jsem udělal chybu, měl jsem tehdy jít do AMD. Dnes by naopak byl Intel dobrá volba.

Pohádky si nech pro děti. Do příchodu Core od Intelu bylo AMD mnohem lepší řešení. Tak buď konkrétní, nebo se ti lidi budou smát.

intel bude lepsi .

ten intel sa da super nataktovat, takze ak taktovat tak intel. Ak nie, no, porozmyslal si uz na d prihodenim par peniaztekov a kup AMD 5000+ black edition a ta sa da taktovat bez menenia FSB ma odomknuty nasobic

Mám jen E2140 1,6@3,0 na desce DS3.Za ty peníze hodně muziky.V SiSoft.Sandra v testu CPU
E2140 1,6@3,0---27569
E6700 2,66--------24098
Jede i na 3,2GHz ale už nestíhá BOX cladič.

Frekvence není zas takový přežitek. To Pentium jí má nízkou, a proto i přes lepší architekturu bude nanejvýš stejně výkonné Athlon, ale spíš méně. Přetaktovat jde ale Pentium lépe a pak už by bylo rychlejší.