Intel Core i7 1,73 GHz vs. Intel Core i5 2,66 GHz

Dobrý den,
chtěl bych požádat o radu, který z těchto dvou notebooků je lepší / vhodnější - hl. z pohledu vel. rozdílu v takt. frekvenci - na hraní hry: "Battlestations Pacific" (www.eidos.com ...

- LENOVO IdeaPad Y560 (www.alza.cz ...

- TOSHIBA Satellite A660-1GD (www.alza.cz ...

Děkuju.
Michal

Odpovědi na otázku

Tak to by me taky zajimalo. Komentuji z duvodum, aby me chodili odpovedi :)

Na to máme tlačítko Zasílat odpovědi :)

*příspěvky

Naučte se za odkazy vkládat mezeru.

Rekl bych, ze pri teto starsi hre si lepe povede i5. Kdo vi, jak hra umi vyuzit vykonu vsech jader a jelikoz ma i5 vetsi takt na jednom jadru, mohl by to tahnout lepe. Ale pockej radeji na dalsi komentare. ;)

no ale keďže aj tá i7 ma turbo boost na 2,93 GHz, tak si myslím je jednoznačne prekonáva tú i5, ale aj hdd je 7200rpm

Ja osobne by som bral s LENOVO IdeaPad Y560, má 4jadrák, 2x viac cache ako i5 a dokáže spracovať až 8vlákien naraz, ale to lenovo má aj lepšiu grafiku ako ta toshiba. Tá hra ti pôjde v poho na tom lenove.

Zdravím.
Vzhledem k náročnosti hry, je to jedno.
Tu hru zvládně 2 roky starý notebook, natož nově kupovaný.

Výkonostně v procesorech na tom bude lépe i7. Více jader, větší cache, ale pomalejší takt.
Zase na druhou stranu, ukažte mi hru, která je dělaná na 4 jádra.

Osobně bych bral http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-y560-d1930... ...
Má vysoký takt, 2jádro s HT a TurboBoost a grafiku jako ten s i7

Já bych spíš šel toho i7 1,73 GHz. Nižší takt zaručuje nižší spotřebu a míň topení, když jedeš na baterku.

Pokud to má Turbo Boost, tak se nemusíš bát, že by to bylo pomalý.

vynonove to muze bejt jedno, navic oba tyhle ntb jsou sunty pokud muzes neber ani jeden, mimochodem tuhle hru zvladne i starsi Dell Latitude z Ebaye za polovicni cenu, kterz ma Core 2 Duo, jinak co se tzce vydrze na baterie tak ten Dell vydrzi snad i dele

Jednoznacne Lenovo.
Sice ma "zakladni" frekvenci nizsi, ale Turbo maji obra procesory schodne na 2.93Ghz, takze pokud ta hra bude vyuzivat jen jedno jadro tak jsou na tom "stejne" (a u dvou jader asi taky stejne), pokud dokaze vyuzit vice jader tak to i7 jasne vede, protoze 4x1.73=6.92 je vice nez 2x2.66=5.32
Pak grafika na Lenovu je o kousek vykonejsi.
HDD ma 7200ot.
Pameti bezi na 1333 misto 1066.