Intel Core i3 8350K vs AMD Ryzen 5 2600

Zdravím,prosím o pomoc s výběrem procesoru. Nějaké základní věci jako počet jader (4 vs 6) a frekvence rozlišit umím, ale nevím, který z těchto dvou procesorů vybrat. Cenově vychází stejně, ale platforma je jiná, takže by se teoretická výměna jeden za druhý docela prodražila (nová deska a asi i RAM)Četl jsem, že intel vede v single core speed, naopak AMD zase v multi core. PC bude určeno na hraní, zpracování fotek a videí. Který a proč byste doporučili? Díky

Odpovědi na otázku

8350K se nevyplatí. Vybírej mezi i5-8400 a R5 2600.

8350K je poměrně nevýhodný procesor. Kromě toho 4 jádra už dnes v plno hrách není nic moc a středně silné a silné grafiky to brzdí. Pokud navíc váš program na úpravu videa umí využít všechna jádra, tak je R5 2600 jasnou volbou.Jak už napsal někdo nahoře. Konkurence k R5 2600 je I5 8400, nikoli i3 8350K.