Intel Core i3-2120T (35W) vs Intel E8400 (65W)

Ahoj.

Potřeboval bych vědět jak si výkonově tyto dva procesory stojí - myslí proti sobě.
Určitě se to dá někde na netu najít, ale není to moje parketa takže se do toho ani nepustím.
Určitě tu je dost znalců pro které to je hračka.
Tak pokud se tu někdo ochotný najde byl bych vděčný.
Díky.

Odpovědi na otázku

/plně jiná architektura..nesrovnatelné ten modernější jasně výkonější
oba mají dve jádra,ale ten novější disponuje i HT technologií ,čili může pracovat ne jako starší bráchu jen dvě vlákna,ale 4

SUPER chlapi !
Díky Vám.

Hele a jaký čipset použít - koukám že jich pro patice 1155 dělá Intel nějak moc.
Chci využít grafiku na CPU a chtěl bych USB3 a SATA3

Poraďte.
Pokud možno energeticky úspornou čipovou sadu (má-li to nějaký smysl).
Původně jsem chtěl koupit nějaké MINI PC s Atomem, ale pak jsem se rozhodl pro ten i3.

ASUS P8H61-M PRO stepping B3

http://www.alfacomp.cz/php/product.php...

Díky. ASUS mám rád.
Jdu do ní.

To je zažitý omyl a nesmysl... HT vytvoří dvě další virtuální jádra, toť vše...

I běžný, jednojádrový, procesor dokáže zpracovat v jednom kroku vláken pět.

jéééa který to kretino dal minus..a víš ty vůbec proč?

Pokud Ti o to tolik jde, tak jsem to byl já. A bylo to, protože mi přijde:
1, Že plně nechápeš, jak funguje ta technologie o které jsi mluvil.
2, Že úplně neuvažuješ zavedení technologie Pipeline do procesorů (a že to bylo jó dávno).

řekl bych že je lepší to C2Duo a po přetaktování určitě, to že tam má max tfp 64w nezanamená že to bude tolik, je to stolní proc., takže tam se to neřeší, pop řetaktování je skvělý, nicméně pro dostatek výkonu bych doporučil C2Quad Q6600 anebo 2násobek toho E8400 tj Q9550,čtyřjádra, tam si nemáš na co stěžovat v dnešní době, na GTA IV, Metro, Crysis potřebuješ 4jádro a po přetaktování to dotáhneš na dnešní průměrnou výkonostní špičku

core i3 > je moderní alternativa pro low end, dříve Celeron (u E8400 jako cpu pro střední třídu byla alternativa Pentium 5200 nebo pak ultra ořezaný Celeron, vlastně Pentium 5200 ale ořezané o L2 cache, a oba to vlastně byly defektní Core 2 Duo, Quad, kde je polovina nebo 2/3 vypnutá či jinak použitá jako Pentium/Celer)
takže nebrat, radši Core i5