» Poradna » Počítačové sítě

Intel Core 2 Duo E7400 2,8 GHz nebo Intel Core 2 Quad Q6600 2,40 GHz?

Dobrý den, Co zlepší můj počítač, když vyměním procesor Intel Core 2 Duo E7400 2,8 GHz 2,81 GHz za procesor Intel Core 2 Quad Q6600 2,40 GHz 8MB 1066 MHzProsím hloupé komentáře si nechte,

Odpovědi na otázku

Klesne ti výkon na jádro (kvůli nižší frekvenci), což zhorší výkon všude tam, kde stačí jen jedno nebo dvě jádra. Viz skóre "Single Thread Rating" ve srovnání dole.A stoupne ti celkový výkon na téměř dvojnásobek, což se projeví všude tam, kde použiješ tři nebo všechna jádra. Viz skóre "CPU Mark" ve srovnání dole:https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-Core2-Duo-E... A poslední věc, co ti naroste na dvojnásobek, bude spotřeba v zátěži, protože Q6600 žere oproti E7400 jako tank.

Spíš je otázkou, zda to dnes řešit. Výkon i levných CPU za cca 2500,- je úplně jinde:https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-Core2-Duo-E...

to je pravda, radši si koupím nový počítač,než řešit nějaký starý krám, ale díky za odpověď :)