» Poradna » Programy

Intel Celeron 333A a Turbo Pascal 7.0

V zaměstnání jsme často nuceni vytvářet pro některé výpočty speciální programy v Turbo Pascalu. Koncem loňského roku jsme koupili nový osobní počítač (Intel Celeron 333A, SDRAM 64MB, HDD 3.2GB) vybavený operačním systémem WINDOWS 98. Po instalaci Turbo Pascalu (verze 7.0 pro DOS) jsme konstatovali, že některé námi dříve vytvořené pascalské programy nelze spustit.Zjistil jsem že příčinou jsou některé standardní programové jednotky Turbo Pascalu, jako např. Crt, Printer, Graph a možná i některé další (což jsem dále nezkoumal), které překladač prostě odmítá přeložit. Obvykle ohlášenou chybou bývá dělení nulou.Protože tato skutečnost značně omezuje moji práci v Turbo Pascalu, rád bych Vás touto cestou požádal o radu.

Odpovědi na otázku

Už se to tu probíralo několikrát, prostě procesor je moc rychlý... Potřebujete patch, odkaz tady byl taky, stačí prohledat poradnu.

Hledejte soubor tppatch.exe

jsou tam 2- opravena knihovna crt.pasa- patch.exe [staryprogram.exe] na opravenihttp://stoupa.sh.cvut.cz/~helium/ sekce Muj SW Odkazy

Pokud se někomu nepodařilo rozchodit program tppatch, tak ať mi pošle mail, já mu poradím.Taky klidně celí program zašlu na požádání emailem.