Intel 660p vs samsung 970 evo plus

Ahojte rozmýšľam o kúpe SSD M.2INTEL 660P 1TB - 2648kč (103€)SAMSUNG 970 EVO PLUS 512GB - 2827kč (111€)Ktorý by ste kúpili ? samsung 970 evo plus je rýchli disk ale polovičná kapacitaIntel 660P 1TB dosahuje slušné rýchlosti pokial nieje zaplnená viac ako polka disku (QLC cipy)

Odpovědi na otázku

up

Samozřejmě Samsung 970:+ cache SLC+ garantovaný objem zápisu+ IOPS (náhodné čtení)+ záruka +- TLCBtw:marketingové bláboly o rychlosti jsou naprosto nezajímavé a irelevantní pro výběr SSD.

záruku má intel stejnou jako samsung... objem zápisu garantuje i Intel.Já včera dal do počítače právě toho Intela, je rozdíl platit 6 tisíc za 2TB nebo 9 tisíc za 2TB sata a 13 tisíc za 970 EVO. Než jedno evo tak si radši koupím dva Intely a za litra si dám dobrou večeři.Ty rychlosti běžný uživatel nijak nevyužije.Ten 660p je bomba, konečně můžu z počítače vyhodit plotnový disk na kterém jsem držel data pro letecký sim, byl za chvilku plný k prasknutí. Data se tam nahrály a už tam zůstanou. Nikdy jsem nový disk tak rychle nenaplnilhttps://ctrlv.cz/uTdZ

Po vyčerpání ale zápis padá někam kolem 0,25 GB/s což je pomalu na úrovni mechanického SATA HDD. Hrůůůza, jen 250MB/s, peklo https://goo.gl/wku3ToJestli se ti hodí velikost, protože prostě na to láduješ filmy a tak, tak je lepší mít film na pomalejším SDD, který je ale furt i tak rychlý, než ho nemít na disku vůbec, protože se tam už nevejde.Otázka je jak to bude QLC, není ještě dlouhodobější zkušenost. Ale pamatuju, jak lidi nadávali na TLC a dneska s tím problém už nikdo nemá, protože EVO řada funguje krásně a jestli nepřepisuješ jak šílenec, tak to neupřepisuješ k smrti v nějaký rozumným čase ani náhodou.

Pokud chcete platit víc jak 2x za stejnou kapacitu, tak samozřejmě Samsung vede, ten Intel je o dost levnější než SATA disky, aspoň s 2TB kapacitou, 6 tisíc mi přišlo jako no brainer.